Ne vždy se já sám a osobně dostanu k české scéně. Nikoli proto, že bych ji neměl rád. Mám oblíbence mezi českými kapelami, dokonce nejednoho, nejvíc bych asi vypíchl Emerald Shine, Awrizis, Mean Messiah nebo NAHUM, a je jich mnohem, mnohem více, ale co čert nechtěl, Arch Of Hell mě naprosto minuli. Proč? Asi to tak chtěl vesmír, nebo možná moje lenost si něco od nich naposlouchat. Tak či tak, dneska jsem na ně narazil díky obrovské náhodě, když jsem viděl na fíbíčku, že Frodys křtil album. Tak se mrknu, jaké že to je album – a hle, oni Arch Of Hell. Jak znám Frodyse, nikdy by nekřtil ani si neposlechl nic, co je špatné. Sám k tomu napsal:

Album One Day od Arch Of Hell je pro mě docela kvlt, protože v době, kdy vyšlo (2009), to byla jedna z mála CZ kapel, která mě bavila. Což mě motivovalo si jednou v budoucnu založit kapelu vlastní. Kdyby mi tenkrát někdo řekl, že budu křtít reedici téhle desky, asi bych nevěřil. Pro mě velká čest!

Arch Of Hell se pro mě stávají jednou z mých oblíbených českých kapel, nejen pro jejich hutnou muziku, které sedí mix vokálů Štěpána Fialy a Terezy Nesvatbové jako prdel na hrnec. Ale jejich unplugged verze singlu One Day, kdy Štěpán Fiala vymění scream/growl za housle s čistým vokálem a všichni hudebníci sedí v kruhu s pianistkou, vás posadí na prdel, protože vidět kontrast drsných metlošů, jak hrají s jemností skutečných umělců (ne, že by metal umění nebyl) a vše dokonale sedí, to je dle mého jeden z TOPů českého UG. Zastávám názor, že kapela, která má skvělé hudebníky, dokáže zahrát i skvělý koncert unplugged a myslím, že lidi z AOH toho jsou schopni určitě. Hudebníkům z AOH se omlouvám, že jsem je tak dlouho opomíjel, a těším se na další album!

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x