Více než tři roky již uplynuly od chvíle, kdy vydala berounská crossover-coreová stálice Bikkinyshop poslední dlouhohrající desku jménem „King´s Court“, která zaznamenala u fanoušků i médií velice kladný ohlas.

Nyní je na světě zbrusu nové album, nesoucí jméno „Posh“, jež obsahuje jedenáct skladeb. Co se skrývá za názvem a jaká je myšlenka desky, která má na přebalu zuboženou postavu v liščí masce? „Kde začít? Posh je přesmyčka slova shop, které máme v názvu. Nicméně hlavní ideou bylo pozlátko, falešný luxus, kterým se dnes někteří lidé obklopují a rádi jej vystavují na odiv druhým – zejména prostřednictvím sociálních sítí,“ vysvětluje hlas Bikkin Tomáš Čeřovský. „Chtěli jsme toho říct poměrně dost. Z jedné strany lze koncept chápat jako upozornění na faleš, které je kolem pod beránčími rouchy čím dál víc, navoněnou bídu nebo naopak fakt, že dnes mezi sebe lidi stavějí zdi, nosí masky, vystupují pod virtuálními identitami a čím dál těžší je zjistit, že někde hluboko pod tím vším může být něco, co stojí opravdu za to. Nebo naopak. Každý ať si to přebere po svém,“ doplňuje.

Jako obvykle si Bikkinyshop pozvali na natáčení hosty. „Tohle už je tradice. Chceme mít album zkrátka barevnější,“ říká Tomáš. Ve skladbě „Misfit“ tak hostuje příkladně bývalý frontman Support Lesbiens a stávající hlas vzkříšených Post-it Josef Czenda Urbánek. V „Left Behind the Wall“ zas operní diva Ester Pavlů, která potěšila příznivce Bikkin již na předchozí desce hostováním v coveru „Set Fire to the Rain“ od britské Adele. „Nešlo nám ale jen o pestrost na úrovni vokálů. Nově jsme experimentovali i s nástroji méně tradičními pro tento styl, například saxofonem. Ten je ke slyšení ve skladbě „Nineties“, pokračuje.

Během své existence se kapela plynule posunula od hardcore a nu-metalu přes alternative post-rock až k dnešní fúzi různých metalových/rockových stylů, která se obecně škatulkuje jako crossover. V čem je „Posh“ jiné od předchozích desek? „Věřím, že většina kapel chce, aby se její tvorba někam ubírala. Hudebně se vyvíjet. Nestagnovat. My chtěli vždycky přijít s něčím novým. Ne nutně novým z hlediska stylového průkopnictví, ale novým pojetím nás samých. Chtěli jsme, aby si lidi desku pustili a věděli, že tohle jsou Bikkiny. Ale aby to zároveň mělo neotřelý kabát. Hodně jsme „Posh“ ladili na úrovni samplů a elektra …tady si dovoluji tvrdit, že jsme konečně překročili vlastní stín,“ vysvětluje Tom. „Nezapomněli jsme ale ani na kytary. Musí to valit. Hlavně na živo. To je základ.“

Bikkinyshop se po letité spolupráci s Biotech studiem Ecsona Waldese rozhodli tentokrát využít pro mix a mastering bratislavské studio Negative Tunes. Zvukově se tedy pod album podepsal čím dál vyhledávanější Jaro Lukáč. Produkci obstaral ve spolupráci se samotnou kapelou Vanja, známý z kapel FDK či dříve na čas také The.Switch. Náběry nástrojů obstarala studia Svárov a FDK. Přebal desky nese rukopis grafického matadora a frontmana Kurtizán z 25. Avenue či Atari Terror Dana Kurze.

„Na vzniku Posh se podílela hromada kamarádů z hudební branže i mimo ni. Za všechnu pomoc jsme vděční a doufáme, že posluchači si výsledek těch stovek hodin příprav užijí,“ pokračuje Tomáš s tím, že berounská parta momentálně připravuje křest desky a také natáčení klipů k vybraným skladbám z alba, aby kapela co nejdříve po vydání upoutala pozornost fanoušků i vizuální formou.

„Křty budou dva, protože nechceme ochudit ani jednu z nejsilnějších fanouškovských základen. Poprvé tedy album oslavíme v pátek 2. února v pražském Chapeau Rouge, kde s námi zahrají Limbo Planet a Lili Vilit. O týden později, 9. února, se ukážeme v berounském Metru. Co se týká klipů, připravujeme zatím tři. První bude venku lyric video k songu „Seven Days“ od Fero Production, a to na konci ledna 2018,“ uzavírá.

Kapela se na domácí scéně pohybuje již skoro 20 let. Založena byla bratry Prokšovými v roce 1998, novodobou historii pak začala psát roku 2010 po příchodu frontmana Toma z ostřílených Luca Brasi.

Foto: Bikkinyshop

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x