BKKNY představují nový singl OCEANS, svojí variaci na MTV Unplugged

Ja jaře letošního roku se svět změnil. Nástupem pandemie Covid-19 se nespočtu lidí obrátil život naruby. A když se zdálo, že má to nejhorší za sebou, udeřila druhá vlna. Následná vládní opatření se logicky a drtivě dotkla i kulturní sféry. Berounská nu-corová formace BKKNY (známá spíše pod zažitým jménem Bikkinyshop) využila nucenou stagnaci, stejně jako mnozí další, k tvorbě nového materiálu a přichází s novým singlem pojmenovaným Oceans.

Kapela tentokráte vsadila na pomalejší tempo a klidnější atmosféru, než na jakou jsou u ni její příznivci zvyklí. Novinka jde ven tradičně s videoklipem z dílny Papa Pech Production a její premiéra se uskuteční v úterý 1. prosince 2020 v 18:00 prostřednictvím kapelního Youtube kanálu (https://youtu.be/jdNwss4HmBA) a FB stránek.

Doplňující informace od Tomáše Čeřovského, frontana skupiny:

„Skladba vznikla v nelehké době pro nás všechny a ten odraz se v ní částečně zrcadlí. Nezamýšleli jsme ovšem udělat prvoplánovitě baladu, jen spíše song s intimní atmosférou, který se hodí příkladně k rozjímání během dlouhých karantenních večerů.“

„Inspirací pro klip byly částečně i notoricky známé scény z pořadů MTV Unplugged. Náladou nám to šlo hodně k sobě a ty barevné kombinace, slabá světýlka a barové židle hezky podtrhly určitou melancholii, kterou v sobě nese text písně. Ústředním motivem je potápějící se papírová loďka, kterou každý nás skládal ještě jako dítě. Je v tom trochu symboliky. Byli bychom rádi, kdyby se každý jeden člověk, který se cítí sociálně distancovaný a spolu s ním i celá země a její společnost pokusili odrazit od příslovečného dna a dotáhli to zpět do lepších časů.“

Skupina Bikkinyshop se na domácí scéně pohybuje zhruba dvě dekády. Založena byla bratry Prokšovými na konci devadesátých let. Novodobou historii začala psát roku 2010 po příchodu muže s mikrofonem z ostřílených Luca Brasi.

Odkazy – dřívější klipy z let 2018-2020:

Echo: https://youtu.be/6Gy3UFnPwfo

T.R.I.S.: https://youtu.be/EdiP6UZ4tXM

In flames: https://youtu.be/XG7LADJR5fU

Misfit: https://youtu.be/BJMraDKaoWE

Burn this place: https://www.youtube.com/watch?v=HYHiwk98h6s

Fox in a mask: https://www.youtube.com/watch?v=cwS5EhCpeAA

Left behind the wall: https://www.youtube.com/watch?v=Wz3e_cDvctM

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x