Před nedávnem jsem navštívila koncert, kde mimo jiné hráli i Black Light. Nikdy předtím jsem o nich neslyšela, a protože jsem se především přišla podívat na kapelu mého kamaráda, nedávala jsem jim ani větší pozornost. Jenže pak to začalo. Kluci hráli jako první kapela, a ačkoliv před podiem stáli tři lidé, dávali do toho tolik ze sebe, že se z pár posluchačů během chvilky stal početný hlouček moshujících metalistů. Jejich výkon mě natolik oslovil, že jsem se i já přidala do rytmu této slovenské kapely. Návštěva koncertu mě přesvědčila o tom, že v nich něco bude, a když jsem zjistila, že právě vydávají své první album, neváhala jsem a hned jsem si ho poslechla

.bl

Album „Name Of The One“ začíná songem “Muselmanner”, který po pomalém hutném úvodu postupně přejde do ostré surovosti. Po krátké kytarové vyhrávce rytmus zpomaluje, aby byl znovu zrychlen, ale tentokráte s daleko větší agresí. Následující skladba je čistě thrashová záležitost, ve které si naše uši můžou lebedit na dlouhém instrumentálním závěru, ve kterém nechybí ani kytarové sólo. Song, po němž je pojmenované celé album, od počátku do konce balancuje mezi thrashem a deathmetalem. Zde Black Light dokazují, že jejich tvorba není žádná jednoduchá slátanina, která by vznikala během jedné zkoušky. “Name Of The One” přináší nálož ostrých riffů, rychlých dvoušlapek a zároveň temný zvuk kytar doprovázený basovými linkami, jež písni dodávají patřičnou hloubku. Následuje instrumentální skladba, do které nás uvede violoncello a housle vytvářející napětí, které je vystupňováno a završeno kytarovou a basovou linkou v doprovodu zbytku kapely. To, co mě na této kapele baví, je, že nezůstávají zakotvení v jednom stylu, ale že se snaží propojovat různé hudební světy. To potvrzuje skladba “Rain”, ze které na nás dýchne chlad a beznaděj, za což může nejen pomalejší tempo, ale také text, vyprávějící o temné noci, strachu a stvoření skrývajícím se v lese. Ponurou atmosféru střídá pecka “Indecisive Face”, jež určitě potěší nejednoho posluchače. Důvod je prostý, kapela totiž nezapomíná na to, odkud pochází, a tak je text této písně ve slovenštině. Předposlední kousek “Under Cage” stěžující si na monotónost života, je sice po hudební stránce podobný prvním dvěma skladbám, avšak právě v této kompozici se skvěle vyjímá hlas zpěváka. Nechci říct, že zpěvák nedává žádnou energii do svého projevu, právě naopak, jenže tahle energie je v podobě “vlezte mi všichni na záda”. Tento přednes tak obsahuje skrytou agresi a zároveň lhostejnost. Také nemohu opomenout barvu hlasu, která se mi velmi líbí, a skvěle doplňuje ponurou náladu celého alba. O platnosti tohoto tvrzení se můžeme přesvědčit i v poslední písni “When?”, jež rozhodně nechybí patřičná naléhavost.

Kapela Black Light sama sebe představuje jako thrash/death metalovou skupinu. Jejich první album tento fakt potvrzuje. Některé skladby se přiklánějí k jednomu, jiné zas k druhému stylu, některé si jsou podobné a jiné jsou jedinečné. Celkově je toto album ale velmi vydařené. Vzhledem k tomu, že kapela existuje teprve dva roky, věřím, že mají kam růst, a že jejich budoucí tvorba bude ještě daleko lepší.

Black Light - Name Of The One

8.6

Písně

9.0/10

Originalita

7.5/10

Produkce

9.5/10

Zpěv

8.5/10

Nástroje

8.5/10

Klady

  • Kombinace stylů
  • Smyčcové nástroje

Zápory

  • Jednoduché texty

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x