Zde najdete výběr toho nejlepšího z black metalových novinek, které se v poslední době lapily do našich sítí, resp. záložek. Kromě horkých novinek od Rotting Christ, Downfall of Gaya či Nachtmystium upozorňujeme i na novinky od méně známých kapel, které si podle nás pozornost zaslouží. Taky jsme si neodpustili zařadit malou bizarnost: trapový song francozských black metalových chuligánů Peste Noir.

Toto je ukázka z nového alba Rotting Christ nazvaného „The Heretic“, které vychází 15. ledna. Song má pro Rotting Christ typickou hutnou atmosféru, ale zároveň má i říz a „drive“. Nezdá se, že by těmto řeckým veteránům docházel dech.

Lifelost je další pozoruhodný sóloprojekt, za kterým stojí Phlegeton z Wormed. Letos debutuje s EPčkem „Dialogues from Beyond“. Zde je zbrusu nový klip k songu „Sepulchral Vault“.

Imperialst jsou blackmetalová skvadra z USA, která se zhlédla ve švédském melodickém black metalu. Jejich konceptuální album „Cipher“, jehož námětem je mezigalaktická cesta, právě vychází pod hlavičkou Transcending Obscurity Records.

https://www.youtube.com/watch?v=_lOdqUmUubM

Ať se vám to líbí nebo ne, nové album Peste Noire bude z poloviny black metal a z poloviny trap. Video je sestříhané ze záběrů revoluce na Ukrajině v roce 2014.

Kvůli problémů se zákonem a drogové závislosti frontmana Blakea Judda aktivita amerických Nachtmystium v posledních letech vázla, zdá se ale, že Judd se dal dohromady a Nachtmystium jsou zpět. EP s názvem „Resilien“, ze kterého si můžete poslechnout ukázku, vychází pod hlavičkou uznávaného labelu Prophecy Productions.

Oblíbená německá post-blackmetalová skvadra Downfall of Gaia v lednu vydá svoji pátou desku „Ethic of Radical Finitude“. Jistě se chystá i turné, které snad zamíří i do našich luhů a hájů.

Valkyrja jsou švédská black metalová kapela, jejíž čtvrté LP „Throne Ablaze“ právě vychází pod hlavičkou německého labelu World Terror Committee. 100% švédský black metal bez přídavku barviv a umělých sladidel.

Ahriman jsou poněkud neznámou maďarskou kapelou, která je aktivní od roku 1993 a má na kontě dvě LP. Nyní se po dlouhých letech studiové neaktivity hlásí se singlem „Őskő“. Dle mého skromného je toto symfonický black metal jaksepatří a kapela si zaslouží více pozornosti. Co myslíte?

Der Rote Milan je dosti mladá německá kapela, v jejíž hudbě se krásně snoubí agrese s atmosférou a emotivními melodiemi. Jejich druhé album v prosinci vydá undergroundový label Unholy Conspiracy Deathwork.

 

O autorovi

Satan is real.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x