Blackmetalové novinky: Rotting Christ, Downfall of Gaya, Nachtmystium a další

0

Zde najdete výběr toho nejlepšího z black metalových novinek, které se v poslední době lapily do našich sítí, resp. záložek. Kromě horkých novinek od Rotting Christ, Downfall of Gaya či Nachtmystium upozorňujeme i na novinky od méně známých kapel, které si podle nás pozornost zaslouží. Taky jsme si neodpustili zařadit malou bizarnost: trapový song francozských black metalových chuligánů Peste Noir.

Toto je ukázka z nového alba Rotting Christ nazvaného „The Heretic“, které vychází 15. ledna. Song má pro Rotting Christ typickou hutnou atmosféru, ale zároveň má i říz a „drive“. Nezdá se, že by těmto řeckým veteránům docházel dech.

Lifelost je další pozoruhodný sóloprojekt, za kterým stojí Phlegeton z Wormed. Letos debutuje s EPčkem „Dialogues from Beyond“. Zde je zbrusu nový klip k songu „Sepulchral Vault“.

Imperialst jsou blackmetalová skvadra z USA, která se zhlédla ve švédském melodickém black metalu. Jejich konceptuální album „Cipher“, jehož námětem je mezigalaktická cesta, právě vychází pod hlavičkou Transcending Obscurity Records.

Ať se vám to líbí nebo ne, nové album Peste Noire bude z poloviny black metal a z poloviny trap. Video je sestříhané ze záběrů revoluce na Ukrajině v roce 2014.

Kvůli problémů se zákonem a drogové závislosti frontmana Blakea Judda aktivita amerických Nachtmystium v posledních letech vázla, zdá se ale, že Judd se dal dohromady a Nachtmystium jsou zpět. EP s názvem „Resilien“, ze kterého si můžete poslechnout ukázku, vychází pod hlavičkou uznávaného labelu Prophecy Productions.

Oblíbená německá post-blackmetalová skvadra Downfall of Gaia v lednu vydá svoji pátou desku „Ethic of Radical Finitude“. Jistě se chystá i turné, které snad zamíří i do našich luhů a hájů.

Valkyrja jsou švédská black metalová kapela, jejíž čtvrté LP „Throne Ablaze“ právě vychází pod hlavičkou německého labelu World Terror Committee. 100% švédský black metal bez přídavku barviv a umělých sladidel.

Ahriman jsou poněkud neznámou maďarskou kapelou, která je aktivní od roku 1993 a má na kontě dvě LP. Nyní se po dlouhých letech studiové neaktivity hlásí se singlem „Őskő“. Dle mého skromného je toto symfonický black metal jaksepatří a kapela si zaslouží více pozornosti. Co myslíte?

Der Rote Milan je dosti mladá německá kapela, v jejíž hudbě se krásně snoubí agrese s atmosférou a emotivními melodiemi. Jejich druhé album v prosinci vydá undergroundový label Unholy Conspiracy Deathwork.

 

Sdílení

O Autorovi

Satan is real.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Odběr  
Upozornit na