Delší odmlka neznamená, že se v táboře organizátorů Brutal Assault nic neděje, spíš naopak! Tak se pojďme podívat na novinky!

Legendární Švédi Clawfinger se sice po svém posledním vystoupení na BA před čtyřmi lety rozpadli, nicméně od té doby se tu a tam objeví na některé akci, na kterou mají skvělé vzpomínky… A tak výjimkou nebude ani Brutal Assault 2017!

Ruský pohanský kmen Arkona, vedený a založený zpěvačkou a skladatelkou Mashou Arkhipovovou přesně před patnácti lety, je tím nejlepším z folk metalu, postaveného na typicky slovanských melodiích a pohanském mysticismu. Masha se svým energickým vystupováním na kapelu upozornila již v jejíchž začátcích a dnes se kapela vrací ke svým kořenům s přepracovaným a znovu nahraným debutním albem.

Born of Osiris jsou taktéž třešničkou na dortu, ovšem na dortu zcela jiném – a to progresivně death metal/corovém. Taktéž již téměř patnáct let patří k vedoucím kapelám tohoto směru a na svých nahrávkách vždy hledí vstříc novým horizontům.

Kurz směr horizont taktéž nabraly dračí lodě Norů Einherjer, spoluzakladatelů viking metalu, kteří se rovněž vracejí ke svému debutu, aby jej přivezli v nové osvěžující formě.

Jen výjimečně opakujeme kapely dva roky po sobě, v případě Gruesome však po loňském fantastickém koncertu děláme výjimku, aby si jej mohli užít i ti, co jej loni minuli. Gruesome jsou daleci toho zakládat vlastní žánr, ovšem v tom, co dělají, jsou asi nejlepší na světě. A co to dělají? Oživují duch Chucka Schuldinera a to nejlepší z éry „Leprosy“ od Death!

Malignant Tumour loni oslavili 25 let na scéně novým albem s jednoduchým názvem „The Metallist“! Jejich sdělění přetrvává a hrnou ho v nastaveném swingujícím, motorheaďácky špinavém rock’n’rollovém stylu.

Mourning Beloveth patří k vybranému irskému metalovému exportu a tak jako jejich krajané, kteří v metalovém světě prorazili, mají zřejmě patent na těžkotonážní, depresivní a mučivý sound.

The Lurkin Fear jsou kapelou, o které jste asi ještě neslyšeli, a to proto, že na svém debutním sedmipalci a následujícím albu teprve pracují. Jejich plánem je přinést zpět na scénu horrorový, zvrácený a zlem posedlý death metal. A proč by vás to mělo právě od nich zajímat? Podívejme se na sestavu:

Tomas Lindberg – vokály (At the Gates, Disfear, Skitsystem)
Jonas Stålhammar – kytary (God Macabre, Crippled Black Phoenix, Bombs of Hades)
Fredrik Wallenberg – kytary (Skitsystem)
Andreas Axelsson – baskytara (Tormented, Disfear, ex Edge of Sanity, ex Marduk)
Adrian Erlandsson – bicí (At the Gates, The Haunted, ex Paradise Lost, ex Cradle of Filth)

Na závěr jsme velmi poctěni, že s námi svých třicet let existence speciálním setem oslaví švýcarští páni temnot Samael, kteří se objeví po boku francouzských atmosférických experimentátorů na poli black a death metalu Svart Crown.

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x