Že se tištěným metalovým a rockovým publikacím zrovna nedaří, není žádné tajemství. Vloni málem skončila společnost Team Rock, která vydává časopisy Metal Hammer, slovutnou to publikaci vycházející skoro třicet let, a Classic Rock and Prog, a kromě toho stojí také za cenami Golden Gods Awards a Classic Rock Awards. Team Rock nakonec převzala společnost Future, vydavatel časopisů Guitar či Total Film. Ze sedmdesáti reportérů, kteří skončili ze dne na den bez odstupného na dlažbě, navíc přímo před vánočními svátky, se jich vrátila jen hrstka – ti ostatní se mohli utěšit jen penězi ze sbírky, kterou uspořádala kapela Orange Goblin, nebo z finančních příspěvků kapel Avenged Sevenfold, Asking Alexandra a dalších.

Nyní webzine Toilet ov Hell upozorňuje na to, že po kultovním tištěném časopisu Terrorizer je zřejmě veta. Přestože Terrorizer to zatím oficiálně nepotvrdil, poslední tištěnou verzi časopisu č. 285 zaslal předplatitelům v listopadu minulého roku, poslední článek na jejich stránkách vyšel 18. ledna a poslední post na jejich Facebooku je z listopadu. Mezitím se jejich Facebook hemží komentáři naštvaných předplatitelů, kteří neobdrželi předplacené kopie. Zdá se, že tento časopis, který hrál důležitou roli pro rozkvět extrémního metalu, po 25 letech činnosti skončil.

Internet a s ním spojená telekomunikační revoluce je, jak známo, „narušitelem“ mnoha průmyslových odvětví, o dopadech na hudební a mediální průmysl se zde jistě nemusím rozepisovat. Přece jenom je ale, myslím, třeba zamyslet se nad tím, do jaké míry si samy časopisy přispěly ke svému neštěstí. (Nechci se zde ale strefovat do Terrorizeru, budiž mu země lehká.) Je čtenost blogů jenom o neochotě platit za přístup k článkům, nebo je obliba nezávislých online publikací taky výsledkem nedůvěry k etablovaným publikacím? Mířím zde zejména na to, že časopisy typu Metal Hammer jsou tu tak trochu od toho, aby metal prodávaly. Pokud kapely platí celostránkové reklamy na své nové album, jistě nedostanou špatnou kritiku. (Nepochybuji ale o tom, že se dá koupit kladná recenze i u webzinů…) Nedávno jsem třeba si všiml reklamy na nové album Machine Head s „blurbem“, který pocházel právě z Metal Hammeru. O albu, které sklidilo obecně spíš posměšky, se mluvilo v takových superlativech, že mi to přišlo až nestoudné. Inteligentního člověka asi máloco dopálí tak, jako když se ho někdo snaží vodit za nos.

O autorovi

Satan is real.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x