Je čtvrteční ráno, já jsem na cestě do školy a v rychlosti si prohlížím novinky na facebooku. Najednou na mě vybafne příspěvek od Prima Zoom s popiskem „Krvavý (a vraždící) stín black metalu…“.
Ze zvědavosti článek s názvem „Hořící kostely a vraždy – odvrácená tvář black metalu“ otvírám a čtu.
Autor článku znovu rozebírá případ s vypalováním kostelů a Vargem Vikernsem, jak jinak. To vypadá, že od té doby nikdo na světe nikdo nezabil a nikdo nic nepodpálil. O výskytu dalších satanistických sekt, které s metalem nemají nic společného, ve článku není ani slovo. Vraždící, extrémisté – satanisti, kteří nemyslí na nic jiného, než podpalování kostelů a krvavé rituály při svíčkách jsou tendenčně spojovány s metalisty. Proč?
Metalisté jsou normální slušní lidé, kteří mají rádi svůj styl hudby a oblékání. Extrémy v článku popsané se dají najít v jakékoliv společnosti a komunitě i v hudebním žánru.
Pokud měl výše uvedený článek sloužit k propagaci detektivní série Temný kraj, který dva díly velkoryse věnoval právě metalistům, považuji to z pohledu metalové komunity za velice neférové.
Ne, my neukusujeme netopýrům hlavy, naopak, máme zvířata rádi živá a pokud možno vcelku. Chtěla bych podotknout, že vegetariánská strava je na větších metalových festivalech běžnou součástí. Nesprejujeme po uměleckých památkách, umění si ceníme a mnohdy se jím inspirujeme.
I taxikář, vozící metalisty z jednoho nejmenovaného extrémnějšího metalového festivalu, mi jednou řekl, že nás považuje za jedny z nejslušnějších klientů, které je radost vozit – na rozdíl od náctiletých zdrogovaných dorostenců z jiného nejmenovaného hudebního festivalu, daleko společensky akceptovatelnějšího žánru. Záměrně konkrétní hudební žánr neuvádím, nechci budovat další předsudky. Na to máme jiná média.
Jen si tímto dovolím „poděkovat“ článku Prima Zoom, který je stále dohledatelný v archivu, za takto negativní jednostrannou propagaci.
Nevztahuje se na to náhodou paragraf o šíření nenávisti proti skupině obyvatel? J
Odkaz na zmíněný článek: http://zoom.iprima.cz/specialy/seriovi-vrazi-nejvetsi-lidske-zrudy/horici-kostely-vrazdy-odvracena-tvar-black-metalu

Náhledový obrázek: Archiv autorky (Arnion)

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
Dodo
Dodo
24.2.2017 16:22

Naprosto trefné .. a Root by se měli stydět nechat dělat rozhovory pro takovej bulvár..

Ferda
Ferda
18.3.2017 20:52

No, ono laciné konstatování „Nevztahuje se na to náhodou paragraf o šíření nenávisti proti skupině obyvatel?“ je taky tak trochu bulvár, ne? Milá autorko, nevztahuje. A pokud si myslíš, že jo, tak o tom blbě nepindej a podej trestní oznámení!

3
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x