Není to tak dávno, co jsem si psal s tour managerem, který dělá tour pro kapely Kalevala & Grimner, jejichž zastávka měla být také v Ostravě. Ptali se mě na levné ubytování blízko klubu. Hned mě trkla Ubytovna pod Mostem, není to poprvé, co jsem tam doporučil přespání nějaké kapele (nebo známým, kteří jeli do Ostravy). Bohužel to taky není poprvé, co v Ostravě okradli nějakou kapelu. Stejně dopadli Leng Tch’e, ale těm se podařilo alespoň část výbavy získat zpět.

Kapela byla okradena blízko Ubytovny pod Mostem a policie nevylučuje, že zloději s ubytovnou úzce spolupracují. Údajně se totiž nestalo poprvé, že měli podobně vytipovanou kapelní nebo jinou dodávku, a dle policie šli na jisto.

Štěstí v neštěstí měla kapela Grimner. Jejich vybavení nikdo neukradl, a tak se zbytek tour nemusí rušit. Kalevala se ukázala jako skutečně profesionální kapela, turné dojedou s tím, že nástroje jim vypůjčí kolegové Grimner (ale bohužel bez akordeonu). Slova kapely Kalevala v Ostravě v klubu Barrák byla: „The show must go on!“

Pokud se stejně jako já, Ostravák, stydíte za tyto podvratné živly, můžete kapelu podpořit zde: https://www.gofundme.com/kalevala039s-stolen-van-amp-equipment Jedná se o crowdfundingovou stránku, kde se Kalevala snaží získat zpět aspoň část financí na nové vybavení. Se sbírkou jim pomáhá jejich tour manager Sabri Julien Patzelt.

Jediné, co na závěr mohu říct, je, že je to neskutečně ohavné, odporné a zlodějům bych zlámal ruce a poslal je do lágru. Pokud nechcete být okradeni, vyhněte se zmíněné ubytovně obloukem, zejména s kapelou. Přeji kapelám, aby tour dojely bez dalších větších potíží, a snad se povede nástroje najít – nebo alespoň viníky.

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x