Belgičtí grindeři Leng Tch’e na Českou republiku nemají ty nejlepší vzpomínky, během zímního turné jim totiž v Ostravě vykradli dodávku. Ukraden byl téměř kompletní backline a krabice s merchandise, a i před rychlou medializaci krádeže se zdálo, že se za touto kauzou zavře voda, jak se v takových případech stává až nepříjemně často.

Tentokrát se ale stal malý zázrak: kapela na svých profilech na sociálních sítích oznámil, že se jim přeci jen menší část ukradených věcí vrátila. Okolnosti ale jsou, jak jinak, dost bizarní:

„Dostali jsme tajuplný e-mail z ještě tajuplnější adresy, která byla zjevně vytvořená jen pro tuto situaci. Pisatel v mailu tvrdil, že koupil naše vybavení od nějakých smažek, a že nevěděl, že šlo o ukradené věci. Ve skutečnosti to byl majitel zastavárny, který nemohl naše věci prodat díky tomu, že se to rychle rozšířilo a každý věděl, že ty věci jsou kradené. Zkontaktovali jsme tedy ostravskou policii, která nám dala instrukce, co dál. Protože nemluvili moc dobře anglicky, pomohli lidé z Guttural Gore Grind Mafia, komunikace byla ale i tak dost zdlouhavá a složitá.

Majitel té zastavárny po nás chtěl dva tisíce dolarů za naše věci, což jsme samozřejmě zaplatit nechtěli, a tak jsme se domluvili na schůzce, na kterou s námi šel policista v utajení. A tenhle týpek, který nám odmítl vydat ukradené věci, měl pak ještě tu drzost nám říct, že jsme křiváci.„

Štastný konec je v takovýchto případech výjimkou, bohužel, ukradené nástroje končívají v propadlišti dějin. Vezměme si alespoň poučení z tohoto případu: sdílet příspěvky o ukradených věcech má smysl, nebuďme lhostejní.

A poučení pro kapely: nikdy necestujte bez opravdu dobrého pojištění, dodávka plná gearu za to stojí. A dodávku mít vždy pod stoprocentním dohledem, zaplatit hlídané parkoviště, nenechávat stát před kluby ani minutu…

Celý příběh si přečtěte zde: https://www.facebook.com/Lengtche/photos/rpp.7030041429/10155527339916430/?type=3&theater

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
1
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x