Amazing Whores, to je jméno, které není příliš spojováno se studiovými nahrávkami, dosud měla tato českobudějovická kapela venku jen jeden singl. Nyní se to ale má změnit a na horizontu už se rýsuje první dlouhohrající deska.

Poslední vydanou věcí kapely byl singl „Mordor“, který vyšel v roce 2018. Od té doby nic. “Proč jsme tak dlouho nic nevydali? Těch důvodů je víc. Za prvé jsme leniví, a to hodně, dalším důvodem je asi to, že jsme se vždycky především zaměřovali na živé hraní. Poslední skvělou výmluvou je COVID, který vlastně tu předchozí výmluvu popírá, takže zůstaňme u toho, že nebyl čas,” směje se Jarda Pešek, frontman kapely.

Ještě, než se dočkáme celého alba, rozhodla se kapela vypustit ochutnávku v podobě singlu s názvem Gamer“. “Nebude to jediný singl, který vypustíme ještě před samotným vydáním celého alba,” prozrazuje zpěvák kapely. “Chceme natočený materiál dávkovat v rozumných intervalech,” dodává.

Gamer je jedna z nejstarších věcí, které hrajeme. Vznikla ještě před tím, než jsem nastoupil do kapely. Kluci ji už jednou nahrávali s předchozím zpěvákem, ale nějak se to nikdy nedostalo pořádně mezi lidi. Teď dostal Gamer výrazný facelift. Ne že bych to nějak vokálně pozvedl, ale song se celkově dost změnil, i co se týče instrumentální části.” Prozradil Jaroslav Pešek.

Amazing Whores, jak je i z názvu kapely patrné, se nebojí ve své tvorbě využívat vulgarismy, a je tomu tak i u singlu „Gamer“. “Ta slova používáme všichni, proč je nedávat i do hudby? Zapněte si televizi a v každém odpolední seriálu nějakou sprosťárnu uslyšíte. Zapněte zprávy a uvidíte horor. My si z těch věcí děláme srandu. Vlastně ze všeho si děláme srandu. Kromě toho zpíváme anglicky, takže starší generaci to neurazí. V případě Gamera je to taková parodie na herní fóra. To je taky studnice moudrosti,” směje se Pešek.

Předchozí singl „Mordor“ vznikl ve studiu Rapotice u Jana Říhy. Tentokrát ale kapela zvolila jiné řešení. “U Honzy Říhy to bylo super, ale kvůli našim časovým možnost jsme chtěli něco blíže k domovu, kam můžeme zajet, prostě až si uděláme čas nebo po práci. Proto tentokrát padla volba na Dream Tracer Art Production, které má na svědomí Míra Šonka a náš bubeníček Ota Hrubý. Naprostá spokojenost!”

https://youtu.be/KUJF31PpMAY

https://open.spotify.com/track/6QNEbg9AzJvArtHSghuijE?si=6469734d942d4ac9

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x