Americká hudebnice Chelsea Wolfe má po vydání temně folkové novinky „Birth of Violence“ nový projekt. Podílela se na něm i její dlouholetá bubenice Jess Gowrie, která rovněž tluče u sacramentských post-hardcore/sludge metalistů Horseneck. Přivítejte tedy hudební ošklivé kačátko Mrs. Piss!

Chelsea Wolfe albu darovala svůj hlas a osobitý kytarový rukopis. Jess debut nabubnovala, doplnila svou kytarovou práci a postarala se i o basu a programování. Výsledek budeme moci slyšet 29. května, kdy „Surgery on May“ vyjde u alternativně multižánrového labelu Sargent House (předobjednávejte zde).

Jakým směrem se bude Mrs. Piss ubírat, napoví dva nové singly „Knelt“ a „Downer Surrounded by Uppers“. Psali jsme ošklivé kačátko, protože Mrs. Piss bude syrová, nepříjemně temná, aranžersky disharmonická a minimalistická věc. V prvně zmíněném singlu se vracíme kamsi k experimentálnímu doomu na albu „Hiss Spun“, které vyšlo před cca třemi lety, a to s nelíbivými zvuky a mrazivým zpěvem. Dvojka „Downer Surrounded by Uppers“ je ve svém základu zase nezvykle punkovou a špinavou záležitostí. Vypadá to, jako kdyby Chelsea Wolfe chyběly tvrdé kytary.

Chelsea Wolfe se k Mrs. Piss vyjádřila takto: 

„Práce na tomto projektu nás s Jess spojila mnohem blíže jako skladatelské a produkční partnery poté, co jsme se zase sešli jako přátelé. Bylo osvobozující a zábavné nasměrovat některé divoké energie, které obvykle do své hudby nedávám. Snažili jsme se nad skladbami nepřemýšlet, když jsme je psali, ale vědomě jsme do naší podivné zvukové vize vložili hodně. Tento projekt pro nás byl šancí dělat věci vlastním způsobem a za našich vlastních podmínek.“

Tracklist:

1. To Crawl Inside
2. Downer Surrounded by Uppers
3. Knelt
4.  Nobody Wants to Party With Us
5.  M.B.O.T.W.O.
6.  You Took Everything
7.  Self-Surgery
8. Mrs. Piss

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x