Setkáváte se pravidelně s novinkami, recenzemi, reporty a články našich redaktorů, ale většinou vám autoři a jejich hudební preference zůstávají tak trochu skryté. Dali jsme proto v redakci hlavy dohromady a rozhodli se vyjít ze stínů. Každý týden vám chceme nabídnout to, o čem se asi v příspěvcích nedočtete, ale co nás zaujalo. Zeptali jsme se tedy našich redaktorů, jaké je jejich oblíbené album za srpen?

@miklaras:

Z kupy muziky, která se mi dere na mysl, vytáhnu Foredoomed. Finským melodikům vyšlo 18. srpna nové album „Ordeal“ a rozhodně nejde o nezajímavou věc. Je to vyvážená muzika, dost kvalitní poslech a nadějná kapela, která má budoucnost před sebou. Takže moje album týdne je určitě „Ordeal“.

 

@Arnion:

Za sebe rozhodně vybírám album Black Nova“ od francouzské Dagoby, které vyšlo 25. srpna. Tuto bandu již mnoho let sleduji a jejich diskografii umím i pozpátku. Na nové album jsem netrpělivě čekala a byla jsem velmi zvědavá, s čím letos přijdou. Jejich předcházející album Tales of the Black Dawn“ sice znělo slibně, ale stále to nebylo ono.
Přestože „Black Nova“ je v pořadí jejich sedmou dlouhohrající deskou, rozhodně jejich jméno není tolik známé, jak by mohlo být. Odvážím se ale tvrdit, že tato novinka bude průlomová a mohli by se díky ní přiblížit zářným výšinám, o kterých sní. Podařilo se jim zachovat si svůj osobitý zvuk, ale přidali pár nových prvků, kterými dodali hudbě dynamičnost, vyvarovali se tak jednotvárnosti a zní velmi moderně. Pokud se tedy nebojíte novot, tenhle industriální kousek bude jistě pro vás.

 

 

@Royal Blunt

Pokud máte rádi prog, folk nebo power-metal, tak „In Forgotten Sleep“ vás bude určitě zajímat. Muzika Lör by se zjednodušeně dala popsat jako „power-metal meets prog-rock“, občas se mi při poslechu vybavovaly progresivnější písničky Sonaty Arcticy; také by se tu našla jistá podobnost se skvělým albumem Sleep At The Edge Of The Earth“ (2015) od Wilderun. Hudba Lör je ale tak originální, že ji těžko lze hodit do jedné kategorie s jinými power-prog či folkovými skupinami, žádný ze stylistických elementů, se kterými Lör pracují, ve skladbách nefunguje jen jako omáčka, ale pomáhá budovat atmosféru a hloubku songů – ve skladbách kontrastují akustické folkové melodie s hutnými powermetalovými riffy a všemu dávají konturu skvělé melodie. Měl jsem skutečně nutkání k albu se vracet a  pronikat do detailů kompozic a prostě si užívat energii a náboj songů. Spolu s novými Akercocke určitě nejlepší „prog“ za uplynulý měsíc.

Metalové album na náměty knih J. R. R. Tolkiena? To jistě není žádná rarita. Avšak na rozdíl od mnoha kapel, které hrají metal inspirovaný fantasy, od Khazaddum nečekejte žádné šmidlání na kytaru a na různá strunná a dechová fidlátka jako v pohádce. Naopak: tato parta z Milwaukee se na vás vyřítí s těžkotonážními riffy jako nasraný trpaslík máchající obouruční sekerou. Jejich brutální technický death-metal, ve kterém můžeme cítit inspiraci skupinami jako jsou Nile, Behemoth či Vader, je také okořeněn špetkou orchestrace po vzoru Fleshgod Apocalypse či Hour of Penance. Album „Plagues Upon Arda“ je skutečně epické, brutální, zábavné a určitě stojí za poslech.

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x