DPK alias Děti Pohřebního Kvítí. Grind coreová kapela ze slovutného Mostu, která s dvouletou pauzou kvůli změně sestavy na postu bubeníka a zpěváka působí tento rok na hudební scéně již 20 let. Na kontě má čtyři alba, z toho tři v současné sestavě, na dalším materiálu se pracuje. Prostě parta čtyř Děsně Pěkných Kluků, co mají rádi jídlo, pití a dobrou muziku 🙂

Kapele jsme u příležitosti jejich účinkování na chodovské benefici pro Mateřídoušku položili dva zásadní sugestivní dotazy:

Jaký je váš postoj k benefiční činnosti kapel?

Náš postoj k benefiční činnosti kapel je kladný. Jsou kapely, které hrají z lásky k muzice, že je to baví, a jsou kapely, které se z toho snaží vytěžit nějaký ten i „větší peníz“, což v našem žánru a jemu podobných není moc možné vzhledem k návštěvnosti koncertů. Bohužel je nás málo, co tuto hudbu mají rádi, a z těch ještě méně, co koncerty navštěvují. Vážíme si kapel, které jsou ochotny zahrát pro dobrou věc, aniž by jim ztěžkly kapsy.

Co pro vás znamená účast na benefici Mateřídouška, jak jste se k možnosti účinkovat na ní dostali a jak se na koncert těšíte?

My hrajeme na koncertech velice rádi a když je to pro dobrou věc a hlavně pro děti, tak ještě radši. Konec konců je máme v názvu kapely. Možnost zahrát na této benefici jsme dostali loni po koncertě Karlos Massacre Party 2 v Chodově v klubu Oáza, kde nás po našem vystoupení oslovil pořadatel akce Milan Beran s tím, že naše dřívější tvorba se mu moc nezamlouvala, ale nyní jsme ho velmi příjemně překvapili. Zeptal se, zda bychom se mohli nějak rozumně domluvit a přijet zahrát na benefici pro Mateřídoušku, a plácli jsme si. S námi to není těžké. Doufáme, že naše přítomnost na benefici přispěje k většímu počtu účastníků a bude jich tam hodně. Těšíme se moc, v Chodově a okolí jsme už celkem dobře zapsaní, a těšíme se i na ostatní kapely. Všechny zní zajímavě a mají něco do sebe. Osobně se nejvíc klepu na Mincing Fury a Purnama, to je moje to tzv. eňo ňúňo. 🙂 Lidé se tam mají rozhodně na co těšit. Je to akce pro dobrou věc a navíc to vypadá na parádní párty, takže nevidím důvod, proč tam nejít. Těšíme se!!!

Tomáš & DPK

https://www.facebook.com/detipohrebnihokviti/

https://bandzone.cz/dpkcz

Více o benefici pro Mateřídoušku vol. 9: https://obscuro.cz/event/benefice-pro-materidousku-vol-9/

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
Garfield
Garfield
15.2.2019 23:10

„Prostě parta čtyř Děsně Pěkných Kluků, co mají rádi jídlo, pití a dobrou muziku“. Aha, tak proto je to tak zajímavá kapela….ach ty děti, rády by si hrály!

1
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x