Ivar Bjørnson má v poslední době opravdu hodně práce. Enslaved pracuje na novém albu a také vychází nové album „Skuggsjá“ od seskupení Wardruna, kde Ivar Bjorson spolupracuje s Einarem Selvikem. Navíc vychází Ivarův staronový projekt Bardspec! Co k čertu tady Bardspec je? Dle Bjornsona je to poměrně uklidňující album.

„V naší hudbě se mísí strhující, halucinační syntetické prvky s nestálými kytarovými efekty a hypnotickým rytmem, který navozuje představu iluzorních krajin. Nahrávky v přirozeném prostředí mimo studium a další náhodné zvuky se vznášejí a vypařují v éteru. Intuitivní práce s těmito prvky a zostřené smysly, naladěné na vnitřní impulsy, toto je hudba, do které se ponoříte, která může existovat kdekoliv v myslích posluchačů.“

Bardspec je povětšinou aktivitou Bjornsona, ale účastnil se v něm také Steve Austin z kapely Today is the day, který se podílel na kytarových efektech. Bardspec vypouští své debutové album nazvané „Hydrogen“ 23.června a ochutnávku živého vystoupení kapely můžete shlédnout ze záznamu výše uvedeném v New Yorku.

O autorovi

Prakticky neexistuje nic, co bych o sobě nevěděl, ale zároveň nic, co bych chtěl, aby věděli ostatní. Podstata tajemna :-)

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x