Už je tomu více než devět let, co nás opustil Peter Steele, frontman, textař a basák kmotrů gothic metalu Type O Negative. Jeho nečekaná smrt zasáhla jeho spoluhráče Johnny Kellyho, Joshe Silvera a Kenny Hickeyho natolik, že se téměř obratem rozhodli Type O Negative rozpustit, ostatně, šance najít alespoň vzdáleně rovnocennou náhradu za tak unikátně talentovanou osobnost byla a je rovná nule.

Klávesák Josh Silver scénu opustil úplně a věnuje se kariéře ve zdravotnictví, zbývající dva členové TON však hudbu na hřebík nepověsili. Kenny Hickey se věnoval své původně vedlejší kapele Seventh Void po boku s Johnny Kellym, který se kromě spolupráce s Glennem Danzigem stal i členem kapely A Pale Horse Named Death, kde se opět setkal se svým dlouholetým bubenickým druhem Salem Abruscatem, kterého v roce 1994 nahradil právě v sestavě TON.

Sestavy kapel TON a Seventh Void se pak protnuly v kapele Silvertomb, kde kromě Kellyho a Hickeyho hraje na basu Hank Hell ze Seventh Void, na kytaru Joseph James z Agnostic Front a kytaru a klávesové nástroje má na starosti Aaron Joos z Empyreon.

Po téměř dvouletém čekání konečně Silvertomb přišli s debutovou deskou „Edge of Existence“ péčí labelu Long Branch Records. Koncept nahrávky se vrací ke Kennyho traumatickým zážitkům se závislostmi, láskou a sebevraždou a také se smrtí Petera Steela a následným koncem Type O Negative. Soudě dle prvního zveřejněného singlu nás čeká velmi emotivní posluchačský zážitek s nezaměnitelným vokálem Kenny Hickeyho:

Oficiální FB profil kapely najdete zde: https://www.facebook.com/silvertombmusic/

Foto: FB

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x