Spoluzakladatel kapely Kiss říká, že gesto používá od roku 1974. Alespoň tímto ospravedlňuje svůj pokus patentovat si legendárního metalového „paroháče“.

Gene Simmons už vyplnil žádost na patentový úřad ve Spojených Státech pro „paroháče“ (devil horns, metal horns“), což, jak všichni víme, je gesto, které používá široká metalová společnost, a nejen ta. V žádosti o patent Simmons píše, že jej poprvé použil v jakési reklamě 14. listopadu 1974, díky čemuž si chce na paroháče nárokovat obchodní značku.

Toto gesto paroháče bylo hojně využíváno také metalovou legendou Ronnie Jamesem Diem, ovšem na rozdíl od Gene Simmonse si za toto gesto nechtěl nárokovat žádné zásluhy. „To je jako, kdyby někdo vynalezl kolo,“ řekl Ronnie James Dio pro Metalrulez v roce 2001, když se ho ptali, jestli si myslí, že má s paroháčem co do činění jako jeho „vynálezce“. Také sdělil, že ho jen uvedl do módy, ale určitě jej používal už někdo před ním.

Dále dodal: „Gene vám určitě řekne, že jej vynalezl, taky vám řekne, že vynalezl dýchání, boty a vše ostatní.“

Takže abychom si to ujasnili. Kissák si nenahrabal dost, nebo mu jen jeho ego stouplo do hlavy tak moc, že ze sebe dělá proroka tisíců kultur po celém světě, protože paroháč není jen metalový/rockový symbol, ale používá se v mnoha jiných kulturách. Nevím, jestli si ten člověk uvědomuje, jakou kravinu se chystá udělat, nebo jestli je to jen promyšlený marketing (v což doufám), jak se zviditelnit. Jedno je ale jisté, tenhle pán by potřeboval ŘPK (Řetězem Přes Kule), aby pochopil, že takové kraviny se nedělají. Možná bych si měl ŘPK patentovat, protože kdo ví, kdy to někdo zmedializuje, že jo.

Jde asi vidět, co je pan Gene Simmons zač, když jej legendární Ronnie James Dio neměl dle svých výroků moc v lásce. Podobně na tom byl i Lemmy Ian Fraser Kilmister.

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
Gord
Admin
20.6.2017 12:58

Doufám, že jde opravdu o promyšlený marketingový tah. Ale tak nějak si spíše myslím, že je to jenom kok_t.

1
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x