9. dubna brněnský Brooklyn obsadila již po osmé akce zaměřená především na core – Ginger Candy. Nyní však bylo dění významnější, nežli dva předešlé ročníky, kterých jsem se zúčastnil měsíce před tím. Jednalo se o oslavu pořadatele této akce a řvouna Passion of the Truth Jakuba. Na jeho akce rád chodím i přes fakt, že se žánrově pohybuji někde trošku jinde. Především přátelská atmosféra provázející Ginger Candy je velmi odreagující a nebudu lhát, i já si najdu alespoň živě nějaké ty své favority, co moje sluchovody zaujmou.

Cranial Carnage je kapelou, která to odnesla asi nejvíce, co se věnování mojí pozornosti týče. Jelikož jsem se zdravil se známými a nebylo mi zrovna dvakrát nejlépe (sobotní akce na Melodce ze Somnus Aeternus a Self-Hatred), jsem kluky moc nevnímal a z toho, co jsem slyšel, mě to zase až tak moc nemrzelo. Kvalitní porce drtivého deathu, avšak nic, co by posadilo na prdel. Jako kulisa mi však hudba mladíků posloužila dobře.

Joooo, Capture or Kill byla jiná káva. Coraři z Turnova předvedli drtivou show, plnou sice stokrát slyšených postupů, avšak tak mistrně a lehce podaných, že se moje tělesná schránka začala pohybovat do rytmů i přes mou vyčerpanost. Nevím proč, ale podobná hudba mě naživo baví, na povrch vyplouvá nesmírná dávka energie. V sále bylo i pár pařících, co si vystoupení zdá se náramně užívali.

Keep of Rotting, co jiného u mě čekat, než to, že to byl hlavní důvod mých těšících se uší a očí. Kapela, v jejímž čele stojí charismatická ukřičená diva Dahlien, spustila svůj set pěkně zostra a s bravurním zvukem ovládla celý večer. Progresivní, technicky krásně zahraný death metal s až corovými vlivy. Především ony úderné pro deathcore typické pasáže narušili (v dobrém smyslu slova), technicky death metalovou linii. Dahlien ukázala, že je mistrní extrémního vokálního projevu, mohla by se rovnat s kteroukoli světovou zpěvačkou. Ne jen, že bravurně growlovala/screamovala, ale také ukázala, že je dobrá bavička. Její ksichty, pohyby, vše bavilo a poutalo pozornost. Sympatický človíček, co se stal poznávacím znamením Keep of Rotting. Mimochodem, doporučuji další kapelu, v níž působí – sludge/doomoví The Corona Lantern. Smečka trošičku temnějšího, záhrobnějšího ražení.

Liquit Space 9, parta s podivným názvem to ode mě taktéž schytala, stejně jako smečka první. Musím však podotknout, že jejich muzika mě rozhodně i přesto chladným nenechávala. Technika muzikantů byla excelentní, celkem lituji, že jsem si koncert více neužil.

Tak jsem učinil na smečku poslední. Passion of the Truth v čele s oslavencem Jakubem už znám z akcí předchozích a pro to jsem věděl, co čekat. Energický deathcore nejbrutálnějšího ražení, Jakub lítající splašeně po pódiu sem a tam a drtivé instrumenty jeho kumpánů, kteří jsou opravdu vynikající hráči. Zase jsem se dostal do stavu, kdy se bojím, že se budu opakovat, neboť laťka ne a ne sklouznout dolů a každý koncert Passion je stejně kvalitní jako ten předchozí. Leč už bylo dost fanoušků vypitých a znavených, vepředu to vskutku jiskřilo, a pod pódiem lidé reagovali na kapelu zběsilým pařením. A stejně jako u kapely druhé musím říci, že taková muzika mě naživo z nějakého důvodu baví. Má nakopávající účinky a to doslova.

Inu, lidí mohlo dojít více, předešlé ročníky byly narvanější, to ale neznamená, že se jednalo o nějaký průser. I tak byl Brooklyn příjemně zaplněný a hlavně dotyční dokázali stvořit fajn přátelskou atmosféru. Potěšilo mě však, že jsem na Ginger Candy spatřil mnoho cizích tváří. Je fajn vidět nějakou změnu v řadách návštěvníků “béčka”. Různorodost a šance seznámit se. Tohle i vynahradilo onu slabší účast. Takže, Jakube, díky a ještě jednou vše nejlepší, díky za opět příjemně strávený večer. Těším se na další, deváté pokračování, mělo by se konat někdy na podzim. Kdo má rád různorodý line-up core/death ražení, nechť neváhá.

Tracklist:

1. CRANIAL CARNAGE

2. CAPTURE OR KILL

3.KEEP ON ROTTING

4. LIQUID SPACE 9

5. PASSION OF THE TRUTH

Místo konání: Brno/RC Brooklyn

Vlez: 99,- Kč

GINGER CANDY vol.8 aneb lásko už mi není 20 let 😀

8.8

Kapely

8.0/10

Zvuk

9.0/10

Organizace

10.0/10

Návštěvnost

8.0/10

Klady

  • Keep of Rotting
  • Passion of the Truth
  • Přátelská atmosféra
  • Nové tváře
  • Výborné občerstvení 😀

Zápory

  • Méně lidí, než na předchozích Ginger Candy, které jsem navštívil

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x