I přes mnohé jedince překvapující fakt odlišnosti žánrového zaměření od mého osobního vkusu a mé bezbřehé podpory této akce jsem nemohl Ginger Candy vynechat ani tentokrát, neboť večírek pořádaný frontmanem brutal deathcorové mašiny Passion of the Truth moji black metalovou maličkost překvapil v minulosti již dvakrát a letos jsem si všechny pozitivní aspekty minulých dvou ročníků pěkně s radostí zopáknul. Jakub do svého konání dává nemalou dávku energie a zápalu, z čehož se můžou všichni fandové stylů jako core nebo death metal, ale rovněž i posluchači mimo metalových žánrů těšit jak na prvotřídní výběr vystupujících jmen, tak na velice přátelskou atmosféru, nebo také na lahodné občerstvení v podobě skvělého těstovinového salátu (díky za něj, Jakube :-D).

Píši však report na hudební akci, nikoliv na večerní občerstvení, takže si představíme bandy, které v onen večer málem zbouraly Brooklyn, drcený náporem nikde nekončící surovosti a energie. Efecto Despotismo z Krupky – tahle skupina, kteroužto vůbec neznám, byla zvolena jako headliner celé akce, dále se představila deathová mašinerie Cuttered Flesh, překvapující především obsazením v její sestavě (viz níže), Madafaka – smečka, kterou jsem při jejím ohlášení v sestavě vystupujících poznal pouze dle názvu, neboť se jméno této liberecké deathcore/metalcore kapely skloňuje poměrně často. Samozřejmě nemohla v soupisce kapel chybět sebranka zaštiťující Ginger Candy Passion of the Truth, uskupení prezentující se brutálně drtivou hudbou a hyperaktivním projevem frontmana.

Večer byl odstartován vysoce explozivní náloží Madafaka, kapelou, mající na můj sluch devastující účinky. Popravdě si nevzpomínám, kdy naposledy jsem slyšel v rámci core škatule tak kulervoucí masakr. Tohle by probralo i mrtvého, opravdu. Muzikanti roztočili svoje vrtule a z pod rukou jim plynuly vraždící kytarové výboje doprovázené duněním úderných bicích, jejichž obsluha v podobě maniaka Jana Murgy předváděla dokonale přesnou hru, na což byl krom obšťastněných uší i pěkný pohled. Frontman liberecké bandy Jakub Wagner sehrál roli forntmana jak se sluší a patří. Vedle bravurního vokálního projevu nezapomínal na burcování a lákání v pasti chycených návštěvníků klubu k ještě většímu zapojení se do dění, často i mimo samotné pódium.

Cuttered Flesh mě zaujali spíše obsazením u mikrofonu, onu postavu jsem totiž identifikoval jako Vitalie Nováka, známého především z jedné z předních deathovek české scény – Pandemie (ale jinak je více aktivním šílencem). Kapela zahrála klasický death metal brutálnějšího podobenství, nic novátorského, ale poctivě zvládnuté řemeslo to jistě bylo, hlavně Vitaliův kanální growl.

Efectu Despotismu z Krupky se omlouvám, ale jelikož se hromadily vlny známých tváří, zaujímajících rovněž své místo v tomto večeru, kapele jsem nevěnoval pozornost a pořádně si neuvědomil, že na Ginger Candy krom POTT ještě nějaká banda hraje. Věřím však, že si muzikanti své příznivce našli.

Co více říci o Passion of the Truth, abych se neopakoval? Od tohoto problému mi pomohl nevědomky Jakub, jemuž věnuji tento skromný odstavec. Mistr řvoun totiž odgrowloval celý set nemocný, aniž by se to na výsledném dojmu nějak více podepsalo. Splnil dokonce i stránku ohledně samotné show, tedy jeho hyperaktivní projev byl i v tento večer strhující a mě nezbylo nic jiného, než se již v prořídlém, znaveném obecenstvu rozsekat na maděru a vyhnat ze svého těla poslední zbytky otravné energie, která prostě musela ven.

Ginger Candy vol.9 se tedy zdařila a nejedná se o překvapující, ani o ojedinělý jev ohledně této undergroundové akce, zaměřené výhradně na extrémní odvětví tvrdé muziky. Opět jsem spatřil nějaké ty neznámé tváře, jdoucí na akci kdo ví odkud, zas a znova musím zmínit přátelskou atmosféru, k níž musím přičíst domáckost působení mého oblíbeného doupěte Brooklyn, a neměl bych zapomenout na nadprůměrné výkony vystupujících, doplněné o všudypřítomnou radost z těstovinového salátu a občerstvení od nejmenované osoby.

Line-up: Passion of the Truth, Madafaka, Cuttered Flesh, Efecto Despotismo

Místo konání: RC Brooklyn

 

 

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x