Vynikající industriální black z Kladna. Kapela Gorgonea Prima patří k tomu nejzajímavějšímu, co na metalovém poli v naší zemi vzniká. Od roku 2010, kdy Gorgonea Prima zazářila v cenách Břitva jako objev roku, pracovala na albech, která dýchala nevšední originalitou a kvalitou.

Po excelentním albu „Brownfields“ z minulého roku, které ocenilo i Obscuro.cz, jsme se těšili, co nového vznikne v temné záři nad Kladnem. Bohužel ale místo radosti nad novým projektem musíme zarmoutit všechny, kdo čekali tak jako my.

Na stránkách kapely se objevilo smutné oznámení o odchodu otce Gorgoney. Karel „Hogath“ Kříž už nový projekt nepředstaví.

 

Kompletní zpráva z facebookové stránky Gorgonea Prima:

„Neštěstí se kolem nás děje každý den, ale dokud se nás nedotkne, tak ho jen sotva vnímáme… O to víc to bolí, když ztratíte nejbližšího přítele. Karel „Hogath“ Kříž byl srdcem i duší kapely, s těžkým srdcem vám musím oznámit, že nás navždy opustil. Píše se mi strašně těžce, tak se nebudu rozepisovat. Mějme ho prosím navždy ve vzpomínce, jako skvělého člověka, kterým byl, umělce se spoustou nápadů, které nám tu ani nestihl všechny zanechat, a hlavně jako věčného rockera, který si život uměl užívat, ale také s ním těžce bojoval.

Díky, kamaráde, za to, co jsem s tebou mohl prožít, za hudbu, kterou jsem s tebou mohl hrát… Je to spousta vzpomínek, které stejně jako ty zůstanou v mém srdci.

Věřím, že už tě žádná bolest netíží a že si užíváš párty s velikány v rock`n`rollovém nebi…

… TO SVIŠTÍ ČOVEČE… Nikdy nezapomenu!“

rRadek/Ripley

 

Obscuro se připojuje k řadě těch, kteří jen nechápavě stojí se svěšenou hlavou. Děkujeme Hogathovi za skvělou hudbu.

Images: ©Gorgonea Prima

 

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x