Přiznám se, že s nápadem udělat radost black metalovým fanouškům tím, že jim věnuji celý festivalový den, jsem se ještě nesetkal. Ačkoliv věřím, že se najdou tací, kteří ano. Tento nápad vznikl v hlavách organizátorů festu Gothoom především poté, co se na ně obraceli právě černo-kabátníci s tím, že kvůlivá své oblíbené kapele musí počkat do pozdních nočních hodin, a přitom je zbytek line-upu příliš nezajímá. Je totiž skoro standardem, že blackmetalové spolky se s jistou pravidelnosti ocitají právě na samotném chvostu festivalové soupisky a neprávem jim je věnován menší prostor. Pořadatele Gothoom festivalu se tento nešvar rozhodli zvrátit a po loňské zkoušce se rozhodli tento počin opakovat. Nutno však podotknout, že black metal na Gothoomu má docela velký prostor, a tak je logické, že prosákl i do ostatních dní. Protože je čtvrtek první festivalový den, není divu, že brány pekla budou něco málo po jedné hodině otvírat blackmetalisté PROCH, kteří na Slovensko přijeli z nedalekého Polska a začnou dle mého pěkně zostra představovat svou novou desku Trupi synod. Dalším spolkem, který lze rozhodně nazvat českou blackmetalovou stálicí, jsou brněnští ASGARD, kteří se nejspíše představí i s Big Bossem. PHANTASMA je navzdory černé odnoži drobnou a jedinou výjimkou, protože spíše ujíždějí na vlně atmosferického death metalu. Košičtí veteráni tuhle smečku táhnou již od roku 1992, takže rozhodně nepůjde o žádné ořezávátka. Další polští pekelníci, kteří podpoří zčernalý kov, jsou IN TWILIGHT’S EMBRACE a stejně jako v prvním případě jde o kapelu, která struny svých kytar vede umně a dokáže vytvořit ten správný sound, kterým je black metal tak znám. Po nich na řadu již přichází opravdová legenda ROOT, která loni na Gothoomu měla sice již zahrát, ale dopravní zácpa na dálnici tento záměr zhatila. Ostatně tento dopravní nešvar loňský ročník pozlobil celkem solidně, a tak se docela dost s line-upem míchalo. Ale tomu se málokdy dá zabránit.
Kolem sedmé hodiny už bude zřejmě festival slušně naplněn, a to je pravý okamžik pro nástup švýcarských SCHAMMASCH. Tento spolek má již na svém kontě tři plnohodnotné desky a loni jim vyšlo EP, což je jistou předzvěstí nové desky. Takže pokud jsou mé výpočty správné, je docela možné, že z ní i něco padne na úrodnou půdu. Krapet atmosféričtějším kouskem jsou islandští SVARTIDAUDI, kteří mají na triku zatím jedno plnohodnotné album, ale rozhodně nejsou málo hudebně plodní. Ostatně Island je skvělým místem právě pro tyto spolky. Já bydlet na konci světa v sousedství aktivních sopek a různých rozmarů počasí, taky budu mít hlavu plnou skvělých nápadů na potemnělé texty. Ostatně Sólstafir, kteří vystoupí v sobotu večer, nejsou žádným lékem pro sebevrahy :-). Kapela DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT si to do Revištského Podzámčie namířila z Německa a představí se něco kolem dvaadvacáté hodiny, kdy by už mělo být tma, což je úplně nejvíc pro tu pravou blackmetalovou atmošku. A pokud se ještě zmíním, že tématy, kterým se Germánci v textech věnují, je satanismus, okultismus, temnota, smrt a zlo, musí srdce každého fanouška black metalu umřít. Ostatně po skončení jejich setu, kdy nastupuje karvinská ikona INFERNO, bude pole natolik nasáklé zlem, že je dost možné, že se zjeví i ten nejvyšší pekelník. Páteční brzké ráno prostřelí poslední spolek BLAZE OF PERDITION, které sleduji již nějaký ten pátek, a navzdory pozdnímu času bych je rád viděl naživo. Jejich nenávistné tažení je legendární.

 

Pokud stále ještě zvažujete, tak už nezvažujte a kupte si lístek. Bude to stát za to.

 

· 13.20 – 14.00 – PROCH (pure raw black metal, PL)

· 14.20 – 15.00 – ASGARD (black metal, ČR)

· 15:20 – 16:00 – PHANTASMA (death metal, SK)

· 16:20 – 17:00 – IN TWILIGHT’S EMBRACE (black metal, PL)

· 17:30 – 18:30 – ROOT (black metal, ČR)

· 19:00 – 20:00 – SCHAMMASCH (avant. black metal, Švýc.)

· 20:30 – 21:30 – SVARTIDAUDI (black metal, Isl.)

· 22:00 – 23:00 – DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT (black metal, GE)

· 23:20 – 00:20 – INFERNO (black metal, ČR)

· 00:40 – 01:40 – BLAZE OF PERDITION (black metal, PL)

O autorovi

Prakticky neexistuje nic, co bych o sobě nevěděl, ale zároveň nic, co bych chtěl, aby věděli ostatní. Podstata tajemna :-)

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x