13. září se na brněnské Melodce konalo ukončení menšího turné, které společně absolvovaly dvě mé oblíbené skupiny, a to našinci pocházející z Plzně – Panychida, kteří mimochodem chystají své nové album, a také srbské thrash/death komando, přinášející okamžitou smrt všem – INFEST, jež vede samotný ďábel Zoran. Support na brněnské zastávce byl ve znamení thrashe – LINE OF SIGH. PANYCHIDU jsem viděl na HFA, parádním UG black metalovém moravském festivalu, kde kluci předvedli strhující show, ovšem zvuk nebyl ideál a především Vlčák se ztrácel. Tudíž jsem se těšil na kvalitní sound Melodky, kde jsem předpokládal, že bude vše slyšet, jak má.
Na začátek bych chtěl zmínit návštěvnost, inu, v Brně a celkově na Moravě je dosti slabá, ale na to, že byla neděle, byl počet přítomných vcelku příjemný. Čekal jsem mnohem větší propadák. Atmosféra byla velmi přátelská a příjemná, a tak již zbývalo čekat na první vystupující, kteří otevírali večer svým thrashem s přísadami heavy metalu. LINE OF SIGH jdou stylově mimo mě a nikdy jsem o nich neslyšel. Leč muzikanti působili sympaticky, jejich hudba mě zoufale nudila. Thrash metal není prostě nic pro moje rozmlsaná ušiska. Zvuk byl brilantní, kapela hrála uvolněně a očividně ji to bavilo, já už se ovšem nemohl dočkat konce. Nějací ti zvědavci ovšem k pódiu nakráčeli. Cover na závěr od MEGADEATH „Symphony of Life“ – mě zahnal do nejtemnějších koutů v mojí mysli. Tuhle kapelu rád opravdu nemám, a tak jsem při konci trpěl dvojnásob.
INFEST už byla jiná káva. Ve srovnání s LINE OF SIGH vraždící bestie trhající i budovy ze základů! Mocný sound, který působil brutálně a drtivě válcoval Melodku a zběsilé změny rytmů a nečekané sólové výjezdy bořily hranice normálnosti. Zoran si to strašně užíval a předváděl perfektní show, dokonce i bavil svými průpovídkami a vystupováním. Jedna skladba lepší jak druhá, nekončící válka riffů a bicích. Hlavně šlo vidět, že si to kapela ohromě užívá, a to celému dění přidalo na kvalitě.
Po srbských INFEST byl již čas na poslední účinkující. PANYCHIDA z Plzně předvedla jak jinak než neskutečně zábavnou a kvalitní show. Zvuk byl samozřejmě vynikající, kapela hrála ze všech svých desek. Především byla sranda, když INFEST vtrhli na pódium, chytli a nadzvihli Vlčáka nad zem až přestal zpívat, prostě tihle lidi neuvěřitelně bavili a šlo vidět, že si to spolu užívají. Při vystoupení bylo prostě mnoho momentů, kdy se člověk musel smát nad tím, co se děje a bavit se, to platí pro obě skupiny. Zazněla i nová skladba z připravované fošny, která mě neuvěřitelně chytla už na HFA, a i nyní mě semlela. Těším se na novinku, jistě bude skvělá!
Na závěr děkuji oběma kapelám, jak INFEST, tak PANYCHIDĚ, za parádně strávený večer plný skvělé muziky a fantastické zábavy. Zvuk na jedničku, kapely se předvedly v nejlepší formě, jaká vůbec může být, a i přes fakt, že při PANYCHIDĚ moře lidí odešlo (asi nestíhali spoje), byla po celou dobu fantastická atmosféra. Proto tuto akci považuji za jednu z nejlepších klubových akcí za poslední dobu. Komornější – nezvyk, když je člověk po festivalech – ale návrat do klubů jsem přivítal. Nezapomeňte na Sídhe fest, kde se představí další srbská úderka – kultovní THE STONE! Tak naschle opět v Brně na bleek metálech!
Seznam účinkujících:
LINE OF SIGH
INFEST
PANYCHIDA

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x