IN DEATH ´S EMBRACE TOUR 2015 (Brno – Melodka)

13. září se na brněnské Melodce konalo ukončení menšího turné, které společně absolvovaly dvě mé oblíbené skupiny, a to našinci pocházející z Plzně – Panychida, kteří mimochodem chystají své nové album, a také srbské thrash/death komando, přinášející okamžitou smrt všem – INFEST, jež vede samotný ďábel Zoran. Support na brněnské zastávce byl ve znamení thrashe – LINE OF SIGH. PANYCHIDU jsem viděl na HFA, parádním UG black metalovém moravském festivalu, kde kluci předvedli strhující show, ovšem zvuk nebyl ideál a především Vlčák se ztrácel. Tudíž jsem se těšil na kvalitní sound Melodky, kde jsem předpokládal, že bude vše slyšet, jak má.
Na začátek bych chtěl zmínit návštěvnost, inu, v Brně a celkově na Moravě je dosti slabá, ale na to, že byla neděle, byl počet přítomných vcelku příjemný. Čekal jsem mnohem větší propadák. Atmosféra byla velmi přátelská a příjemná, a tak již zbývalo čekat na první vystupující, kteří otevírali večer svým thrashem s přísadami heavy metalu. LINE OF SIGH jdou stylově mimo mě a nikdy jsem o nich neslyšel. Leč muzikanti působili sympaticky, jejich hudba mě zoufale nudila. Thrash metal není prostě nic pro moje rozmlsaná ušiska. Zvuk byl brilantní, kapela hrála uvolněně a očividně ji to bavilo, já už se ovšem nemohl dočkat konce. Nějací ti zvědavci ovšem k pódiu nakráčeli. Cover na závěr od MEGADEATH “Symphony of Life” – mě zahnal do nejtemnějších koutů v mojí mysli. Tuhle kapelu rád opravdu nemám, a tak jsem při konci trpěl dvojnásob.
INFEST už byla jiná káva. Ve srovnání s LINE OF SIGH vraždící bestie trhající i budovy ze základů! Mocný sound, který působil brutálně a drtivě válcoval Melodku a zběsilé změny rytmů a nečekané sólové výjezdy bořily hranice normálnosti. Zoran si to strašně užíval a předváděl perfektní show, dokonce i bavil svými průpovídkami a vystupováním. Jedna skladba lepší jak druhá, nekončící válka riffů a bicích. Hlavně šlo vidět, že si to kapela ohromě užívá, a to celému dění přidalo na kvalitě.
Po srbských INFEST byl již čas na poslední účinkující. PANYCHIDA z Plzně předvedla jak jinak než neskutečně zábavnou a kvalitní show. Zvuk byl samozřejmě vynikající, kapela hrála ze všech svých desek. Především byla sranda, když INFEST vtrhli na pódium, chytli a nadzvihli Vlčáka nad zem až přestal zpívat, prostě tihle lidi neuvěřitelně bavili a šlo vidět, že si to spolu užívají. Při vystoupení bylo prostě mnoho momentů, kdy se člověk musel smát nad tím, co se děje a bavit se, to platí pro obě skupiny. Zazněla i nová skladba z připravované fošny, která mě neuvěřitelně chytla už na HFA, a i nyní mě semlela. Těším se na novinku, jistě bude skvělá!
Na závěr děkuji oběma kapelám, jak INFEST, tak PANYCHIDĚ, za parádně strávený večer plný skvělé muziky a fantastické zábavy. Zvuk na jedničku, kapely se předvedly v nejlepší formě, jaká vůbec může být, a i přes fakt, že při PANYCHIDĚ moře lidí odešlo (asi nestíhali spoje), byla po celou dobu fantastická atmosféra. Proto tuto akci považuji za jednu z nejlepších klubových akcí za poslední dobu. Komornější – nezvyk, když je člověk po festivalech – ale návrat do klubů jsem přivítal. Nezapomeňte na Sídhe fest, kde se představí další srbská úderka – kultovní THE STONE! Tak naschle opět v Brně na bleek metálech!
Seznam účinkujících:
LINE OF SIGH
INFEST
PANYCHIDA

Podobné články

IN DEATH ´S EMBRACE TOUR 2015 (Brno – Melodka)

About The Author
- Black, post, doom (sludge/stoner), ambient, noise, drone, post-rock, shoeagez (Harakiri for the Sky, Anomalie, Downafall of Gaia, Sedna, Belphegor, Horna, Blaze of Perdition, Hetroertzen, Sarkrista, Inferno, Alcest, Les Discrets, Lost in Kiev, Last Leaf Down, God is an Astronaut, Infestus, Marduk, Ad Hominem, Rotting Christ, Kroda, Baptism, Khors, Nokturnal Mortum a mnoho dalšího. Redaktor webů: Marastmusic.com, Metalirium.com, Bes Webzine.sk

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na