DOG EAT DOG na turné s WALTARI, dvě zásadní kapely devadesátek, a 25 let od vydání desky „All Boro Kings“, která se stala charakteristickým odrazem doby – svoboda, muzika, párty!
Právě tyto dvě kapely, které tolik promlouvaly do hudebního dění v 90. letech, jedou společné turné, které Českou republiku protne dokonce dvakrát. V Praze a Brně.

Američtí DOG EAT DOG letos slaví neuvěřitelných 25 let od vydání přelomového debutu „All Boro Kings“, který se v roce 1994 stal charakteristickým odrazem své doby. Přerod socialismu, vznik nových hnutí, rozvoj technologií a plácání se dospívajících teenagerů v nabývající dospělosti a svobodě, která vyústila ve vznik pouličního mixu muziky, jež tehdejší mládež bavila. Hardcore, hip hop, rap, ska, funk a saxofon. To vše se přirozeně dostalo do drážek desky, která zůstává aktuální i dnes, a to nejen díky megahitům „No Fronts“ nebo „Who‘s the King“.

Společnost na turné slavícím Dog Eat Dog dělají Fini WALTARI, kteří ve stejné době tolik uhranuli svými experimenty s šokantním fúzováním i neslučitelných hudební žánrů (disko, metal, pop, folklór, opera) a lehkostí, s jakou veškerá hudební dogmata bořili. Jejich hvězda zazářila asi hlavně díky přelomové desce „Torcha“ nebo dechberoucí symfonií „Yeah! Yeah! Die! Die! Death Metal Symphony in Deep C“, ale Waltari i každou další deskou neustále přesvědčují o kvalitách, originalitě i dostatku nápadů a kuráži tvořit po svém. A je jedno, zda koukáme do devadesátých let (alba „So Fine!“, „Big Bang“ ad.) nebo na tu úplně poslední „You are Waltari“. Takže přijďte, i vy jste Waltari!

V roli předkapely se v Praze i Brně můžete těšit na švýcarské Slimboy, kteří potěší neutrálním alternativním punk rockem.

DOG EAT DOG

WALTARI

SLIMBOY

5. 10. 2019 – Praha, MeetFactory
FB event: https://www.facebook.com/events/2603422536343270
Předprodej: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/287

6. 10. 2019 – Brno, Fléda
FB event: https://www.facebook.com/events/2297160730375976
Předprodej: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/288

Vstupenky dále v sítích Ticketportal, Ticketmaster a na předprodejní kase Lucerna Music Bar (Praha) a Indies (Brno).

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x