Napsat mail, přiložit kód na debut a pár řádků. Takhle napsala až z dalekého Kyrgyzstánu kapela Kashgar. Velice milé překvapení a to jsem ještě neslyšel jejich produkt. Jen dodám, že Kashgar jsou ze skoro milionového města Biškek, které je zároveň hlavním městem země, a vznik kapely se datuje k roku 2014.

Ale pojďme k tomu hlavnímu, a to k jejich hudbě. Na svých fb stránkách Kashgar uvádí zalíbení v extrémním metalu rané doby (Kreator, Darkthrone, Slayer, King Crimson, stará Metallica) a na bezejmenném debutu je to velice hezky slyšet. Už první song ‚Half A Devil‘. Instrumentálka, která nabere krásnou syrovost, až mám fakt pocit, že slyším první dema zmíněných Slayer nebo Metallicy. I když se to nezdá, ‚Half A Devil má svou hlavu i patu. Druhý track začíná až black metalově. Hned se totiž začne valit chladná muzika, do níž se přidá i vokál zpěváka Blautha. Šok vystřídalo nadšení, protože tenhle jeho přednes je jak od neznabohů ze severských zemí. Další věc, která mě překvapila, je Blauthova angličtina. Co bych za to dal… ‚Tayn-Shan/Batyr‘ je navíc skladbou s velkými ambicemi, protože stopáž je přes jedenáct minut, ale nudnou pasáž, abyste v ní hledali marně. Prostě jízda, bez námitek. Zaškatulkovat však Kashgar, to chce i snad přemýšlet. Kapela označuje svůj styl za ‚proper metal‘ s věnováním a respektem svým vzorům. Můj názor je takový, že se z Kyrgyzstánu valí směs thrash/black metalu s extrémně zajímavým obsahem. Třeba skladba ‚Erlik‘. Opět mrazivý feeling zvýrazněný zlohlasem Blautha. Navíc ty kytary, jak krásně řežou. V ‚Albarsty‘ mi kytarová linka připomněla Moonspell z aktuální desky, ale Kashgar velice rychle dají zapomenout na cokoliv a opět donutí posluchače se soustředit na to, co PRÁVĚ slyší. Jestli považuji ‚Tayn-Shan/Batyr‘ za nejambicióznější skladbu, tak ‚Albastry‘ vyhrává přízvisko nejtechničtější skladba desky. Závěrečná ‚Come Dawn‘ začíná záhrobním naříkáním, dokud nepročísne nářky kytara. Lehké mrazení, velké očekávání, čekání co bude dál. Sakra, Blauth asi sežral všechny záhrobníky a je teď jejich mluvčím. Okultno dostalo zelenou a vše zakrývá temná čerň. Skvělá tečka za nečekaně výbornou nahrávkou. Známé rčení ‚nesuď knihu podle obalu‘ se opět potvrdilo.

Chtít nějaké shrnutí je těžké, protože jsem dílem Kashgar překvapen. Tihle chlapíci z dalekého Kyrgyzstánu dokázali, že výborný metal se dá dělat i tam, kde by to člověk nečekal.

Kashgar - Kashgar

8.8

Písně

8.5/10

Originalita

8.0/10

Produkce

9.0/10

Zpěv

9.0/10

Nástroje

9.5/10

Klady

  • Vokál
  • Syrová atmosféra

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x