Putovní festival Knotfest, v režii jedné z globálních ikon metalové muziky Slipknot, se už od svého založení v roce 2012 podíval do řady zemí po celé planetě. Na poslední zastávku v Mexiku ale pořadatelé v dobrém vzpomínat nebudou, neboť se ukázalo, že heslo „pyro není zločin“ neplatí jen na českých fotbalových stadionech.

V sobotu 30. listopadu vypadal program v hlavním městě Mexika luxusně: Slipknot, Behemoth, Evanescence, Carcass, Belphegor a desítky dalších kapel na čtyřech pódiích Parquu Oceanía slibovaly hudební orgie. Po skončení koncertu Behemoth však před hlavním pódiem došlo k prolomení bezpečnostních bariér a pořadatelé vyhodnotili situaci jako příliš rizikovou a rozhodli se z důvodů bezpečnosti zrušit vystoupení Evanescence a Slipknot.

 

Oznámení o zrušení se však u fanoušků setkalo se značným nepochopením, které vyeskalovalo v zapálení části aparatury kapely Evanescence. Nemusíme zdůrazňovat, o jak kritickou situaci šlo – padesát tisíc lidí a požár, to i slepý musí vidět velké špatné. Podle aktuálních zpráv se však celá situace, jakkoliv se vymkla kontrole, obešla bez obětí, Evanescence však přišli o valnou část svého vybavení včetně bicí soupravy, která lehla popelem.

Oficiální FB profil festivalu zprávu nijak blíže neokomentoval, repostoval pouze vyjádření kapely Slipknot, která vyjádřila lítost nad tím, že nemohla vystoupit:

„Kvůli nepředvídatelným událostem nemohla kapela včera vystoupit. Vznikl problém s bezpečnostními zábranami a došlo k rozhodnutí, že pro bezpečnost fanoušků ani Slikpnot, ani zvláštní host Evanescence nevystoupí. Doufali jsme, že vystoupíme následující den, situace bohužel vedla k poškození či zničení aparatury, která  byla k našemu koncertu nezbytná. Jsme velmi zklamáni, že jsme nemohli zahrát, ale bezpečnost je naší nejvyšší prioritou. Do Mexika se určitě někdy v budoucnu vrátíme.“

V podobném duchu se nese i vyjádření Evanescence, třešničkou na flambovaném dortu pak je lakonický komentář zpěvačky Amy Lee: „Začala jsem uvažovat, jestli nepotřebujeme hořící bicí i do našeho klipu k písni The Chain.“ Zlatou zápalku za komentář dne si však odnese Nergal z Behemoth, který na IG okomentoval celou situaci následovně: „Od chvíle, co jsem viděl film Machette, vím, že nemáš srát naštvané Mexičany.“

Facebook Knotfestu Mexico mezitím zaplavily stovky fanoušků, kteří dílem nadávají výtržníkům, požadují vrácení peněz, omlouvají se a vysvětlují, že čin skupiny bezmozků nereprezentuje mexickou metalovou komunitu. Potrápit Google translate můžete zde.

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x