Noctem jsou bezesporu nejvýraznější kapelou ze Španělska. Pokud je tato země zmíněna ve spojitosti s metalem, nikoho snad ani nemůže napadnout jiné jméno, než Noctem. Kapela založena roku 2001 stihla vydat čtyři skvělá alba, splňující vysoké světové standardy v rámci black a death metalu. Dvou žánrů, jež Noctem stmelují dohromady exotickou temnotou. To, že Noctem nabývají na popularitě, dokazuje poslední nahrávka „Haeresis“, vycházející pod labelem Prosthetic Records roku 2016. Vizuální stránka materiálu totiž vznikla pod štětcem Setha Sira Antona, jehož můžete znát jako hlas mocných Septicflesh, ale i jako nadaného malíře.

Španělé jsou v koncertním zápřahu. Čekají je velká turné Haeresis Espaniam Ritus a Eastern Crusade. Českou republiku zasáhne Easter´s Haeresis tour, a to hned dvakrát! 30. března se odehraje masakr v Plzni, kde kapela zahraje v klubu Parlament s kapelami 1000 Bombs, Dysangelium a Ordos.

FB event zde.

První dubnový den, vycházející na neděli, Noctem navštíví Brno s jediným cílem – zdemolovat Melodku. S nimi zahrají metalcoroví mladíci Foltost. Více informací o této akci naleznete v kalendáři akcí, kde si můžete prohlédnout všechny blížící se koncerty.

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x