Již 1. března tohoto roku se můžeme těšit na dlouho očekávané album švédských In Flames, nesoucí název „I, the Mask“. Jedná se o třinácté album těchto melodic/deathmetalistů a myslím si, že i přes rozporuplné pocity z této novinky se máme na co těšit.

Kapela zveřejnila jako ochutnávku dva singly „I Am Above“ a „(This Is Our) House“, z nichž první je opravdu pecka, která je vrací k původním kořenům stylu kapely a obsahuje typické plamenné motivy, podle kterých by každý věrný fanoušek poznal, že se jedná o tyto pány. S druhou ukázkou už je to však trochu nešťastné. Doplněné screamy v intru a outru sice dodávají songu náboj a sloky naopak drží vše pěkně při zemi, což naplňuje tohle dílo jakýmsi napětím a energií zároveň, ale podle mého názoru je to docela pop na jejich styl. Písnička začíná velmi slibně, člověk se z ní začíná těšit, ale v momentě, kdy příjde refrén, se rázem pohřbí vše dobré a my už slyšíme jen tuctový song moderní doby. Můžeme si tak už jen domýšlet, jestli se In Flames více přikloní k tomu, co léta hráli, nebo jestli single (This Is Our) House má být start něčeho nového. Osobně bych po těchto ukázkách byla pro zachování stylu kapely, díky kterému jsou tam, kde teď jsou.

 

 

Protentokrát kluci zvolili hodně depresivní artwork alba, jenž oproti ostatním, pomineme-li „Sounds of a Playground Fading“ z roku 2011, nevyzařuje ani v žádných barvách, které povětšinou bývaly typické pro vizuál kapely. Můžeme už jen čekat na to, co se nám kapela snaží tímto říct. Osobně se na vydání nového alba velmi těším, ale zároveň mám obavy, aby se kapela nedala na dráhu onoho „popu“.

K ukázkovým singlům zveřejnili pánové také dva oficiální videoklipy, z nichž lyric video (This Is Our) House je doslova energetická nálož, v klipu I am Above můžeme ale vidět jen zpívajícího Fridéna, což podle mého názoru moc nesedí k duši samotného singlu.

O autorovi

Baskytaristka, houslistka a umělkyně tělem i duší.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x