Vlna emocí – to je přesně to, co zaplavilo každý song z nového alba „In Cauda Venenum” na YouTube, kde jsou všechny k dispozici. Věrní fanoušci odpočítávali dny, hodiny, minuty, jen, aby si zkrátili čekání na tohle album, a podle jejich reakcí rozhodně nejsou zklamaní. A my v redakci už vůbec ne! 

Ano, pravda – Opeth, oproti starší tvorbě, trochu „změkli“. Taky je ale pravda, že technicky se kapela album od alba hodně posouvá a „In Cauda Venenum“ je toho jasným důkazem. Pánové opět vsadili na delší stopáž a proměnlivost a opět se vyhnuli stereotypu „sloka, refrén, sloka, refrén“. Míchají drsnější melodie a disharmonie s jemnějšími pasážemi a všechny části mezi sebou skvěle proplouvají. Při poslechu se rozhodně nebudete nudit a už v žádném případě se vám nestane, že byste v půlce alba přestali vnímat a zbytek se vám „odsunul do pozadí“.

Fanoušci určitě postřehli fakt, že Mikaelův zpěv také prošel jakýmsi vývojem. Stěží už byste v nové tvorbě hledali drsný growl, kterým se mohl pyšnit v začátcích. Nyní hodně vsází na čistý zpěv a vokály. Nechci porovnávat, co bylo nebo je lepší, protože je to přirozený vývoj, kterým by si měla projít každá kapela po určité době hraní. Opeth nezůstali stejní. S každým albem přinesli něco jiného, nového, dosud nepoznaného. A tak to má být.

Songy mají svou podobu jak ve švédské, tak v anglické verzi. Můžete si tedy vybrat, co vám sedí víc. Osobně jsem dala přednost jejich rodné švédské verzi, se kterou má každá skladba o to víc jedinečného ducha. Album dostalo spoustu reakcí od fanoušků ve stylu, že i když existuje anglická verze, chtěli by se naučit švédsky jen proto, aby si tu „krásu mohli více vychutnat“. A já jsem s nimi při jednom. Také mě u skladby „Svekets Prins“ pobavily radostné komentáře o tom, že v jedné jediné sekundě jde po hodně dlouhé době slyšet Mikaelův growl. Zkrátka, věrní fanoušci jsou z alba nadšení a já, jako jedna z nich, rozhodně sdílím jejich radost.

Celé nové album si můžete poslechnout ZDE. Užívejte!

O autorovi

Baskytaristka, houslistka a umělkyně tělem i duší.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x