Pražské synth/indie-popové duo The Envlps vydalo 25. října letošního roku nový singl „Last Star“, ke kterému byl rovněž natočen i videoklip. S touto písní měla kapela jeden cíl – nahlédnout na to, jak tvoříme popkulturu a jak ona následně ovlivňuje nás samotné.

O produkci se postaral sám Jakub Tranta, dvorní producent The Envlps, který tak s přehledem kočíruje zvuk kapely a umělecké vize projektu. Tyto vize ovlivňují nejen samotnou hudbu, ale také videoklipy, texty, názvy skladeb a dechberoucí pódiovou prezentaci. O režii klipu se postaral Mika Johnson (režisér web série The Amerikans a VRwandlung: Kafkova Proměna jako virtuální realita), no a spolu s ním na klipu spolupracoval Martin Schumet.

Videoklip má ukazovat to, jak popkultura mutuje všechny lidi, kteří ji tvoří, ať už jde o konzumenty nebo osoby, které v ní účinkují. Pomocí manipulace záběrů herečky Marilyn Monroe video ukazuje její úsilí o kontrolu nad svým vlastním obrazem. Jde vlastně o ztrátu kontroly nad našimi dojmy a obrazy, protože když jsou stvořeny, mohou nás i ovládnout.

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x