Issos se zrodili v São João de Meriti v brazilském Riu a jejich hudba se rozhodně netřpytí flitry z karnevalových kostýmů. Obscuro.cz vám představuje kapelu, která křičí svou bolest, bezmoc, chudobu i nespokojenost v rytmu metalu.

Poměrně nová kapela vznikla v roce 2013 a v roce 2014 realizovala první demo ve studiu Casarão Multimidia. Od počátku se potýkala se sociálními tématy a reflektovala svět kolem sebe. Sociální kontrasty, brazilská společnost, krutost odehrávající se ve spodních patrech společnosti. Issos umí vyjádřit svůj vztek i bolest s dost velkou naléhavostí a v nervy drásajícím rytmu. Jejich zloba vyplouvá na povrch ve velice dynamickém rytmu a kapela se nesoustředí jen na jeden styl. Nejvíc je Issos asi death metalová kapela s hodně melodickými prvky v brilantně provedených riffech, které odlehčují vážnost jejich skladeb, s výraznými bicími a hodně charakteristickým harsh vocalem muže, který si nechá říkat jednoduše „Head“.

Samotné jméno Issos vzniklo z fonetické výslovnosti pojmu „ἴσος“, který symbolizuje rovnost, rovnocennost. Ta je určitě nosnou linkou témat kapely. Nerovnost ve společnosti, dehumanizace, sociální konflikty, lidská psychologie, to jsou témata, kvůli kterým Issos hrají.

Hudebně jsou nesnadno zařaditelní, kombinují různé styly a death metal prokládají metalcorovými i jinými vlivy. Je to tvrdé, ostré, zabodávající se až do okostice a rozhodně nejde o malou noční hudbu. Pětičlenná kapela tvořená hráči, schovanými pod přezdívkami, Head, Gafanhoto, Pato, Kyo a Solonny, je teprve na počátku kariéry, ale díky své výraznosti si rozhodně zaslouží bližší představení českým fans.

Své první video kapela představila na začátku července a my uvidíme, kam se její tvorba vyvine dál.

Issos

Brazílie – São João de Meriti

https://www.facebook.com/issosband/ 

images: ©Issos

 

 

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x