Koledy. Všude koledy. A když to nejsou Bambini di Praga, tak to je Mariah Carey nebo jiná, všestranně použitelná baba, které sluší červená a bílá. Všude jsou koledy a jmelí a vánočí ozdoby a roztomilí sněhuláčci a losíci a santíci a andílci a …. DOST!

Jasně, taky toho máte po krk. Už vás nebudu trápit. Po těch přesladkých dnech, ze kterých vypadnou ponožky, přijde konec roku, kdy vánoční kouličky vystřídá kocovina a deprese z toho, že další rok bude stejná hrůza, jako ten předchozí. A v tu chvíli si uvědomíte, že terapie je prostě nutná. Potřebujete terapii. Potřebujete nutně, aby místo vás někdo pořádně řval.

V tu chvíli přichází Obscuro a hází vám záchranné lano v podobě akce, kterou si zamilujete a na které budete moct pomyslně rozšlapat vánočního soba na sračky. Přichází už třetí ročník

Celebration of (Self) Destruction vol. III: Return of the Kangz 

A vy budete u toho. Protože si zasloužíte odměnu. Protože se vám chce. A protože máte 5. ledna 2019 od šesti čas. Prostě máte. Chcete to vidět a slyšet. Navzdory Ježíškům, skřítkům, santa klauzům a Popelce. Chcete slyšet něco, kde ani jednou, ani jednou nezazní: „…já tě budu kolébati.“

Tak. A po hudební ukázce naší nové koledy si ještě přečtěte pozvání od organizátorů, po kterém nemůžete nepřijít.

3. ročník lednového novoročního šílenství Celebration of Selfdestruction pomalinku klepe na dveře a sebou nese opět pěkně různorodé metalové hody. Radujme se a veselme se, lednová sebedestrukce je opět tu! Jako každý rok se tahle šílenost uskuteční v MusicClub Modrá Vopice, a to opět hned první sobotu v novém roce. Takže pokud při silvestrovských oslavách neumřete a nebude vám to stačit, budete nasraný z prvního pracovního tejdne, nebo jen budete chtít zajít na koncert poslechnout super kapely, ve Vopici zajisté dostanete to co chcete.

Letošní sestava potvrzuje vzestupnou tendenci opulentnosti celého dekadentního večírku a letos si na vás brousí zuby šest tvrdě hudebních smeček z celé ČR v čele s Německými Controversial!
Ti si na vás přivezou technický deathcore se silnou melodickou vložkou a zdravě nasraným frontmanem! Rozhodně doporučíme při jejich setu zaujmout zvýšenou pozornost, protože pánové určitě vytasí něco z jejich připravovaného počinu! =)

Z českých luhů a hájů kromě pořádajícího boybandu Soul Decoder (prezentujícího nové pavoučí EPčko Haal-a-Khul) dojedou opět jako každoročně kapely mnoha různých podob a forem ale všechny mají něco společného a to je příklon k nevšednímu hudebnímu cítění a tvorba něčeho, co tu nemá tolik obdoby.
Neurotic Machinery zapojují do svého hudebního projevu post rockové prvky i progressivní pasáže, New Hate Form zase rádi zaplují do doomových vod čpících severskou melancholií. Obě kapely mají společnou úžasnou vlastnost a tou je mistrné ovládání jak intimní atmosféry tak metalové bouře, místy až s corovou břitvou!
Elysium se prezentují nariffovaným, energickým deathmetalem s deathcorovou energií, kterou by těmto zkušeným srdcařům mohli závidět i puberťáci. Sun Was Turned Off jsou naopak kapelou velice mladou, ale neskutečně perspektivní, která se nebojí tvořit instrumentální, ale o to vyspělejší djentující deathcore.
Jako polední se představí relativně nově vzniklý projekt Insanidroid, kde nabroušené kytary zlověstný řev jsou více než nosným zvukovým prvkem „pouze“ nedílnou součástí nemilosrdné, industriálně laděné elektroniky. Tahle třešnička na dortu tě rozhodně roztancuje!
Jako každý rok pro vás tedy máme pořádnou porci muziky a za co nejlidovější cenu, takže rozhodně seberte kamarády, rodinu i lásky ze základky a dopřejme si všichni společně vedle tvrdě hudebních orgií i posváteční atmošku a první pořádnou kalbu roku 2019!

 

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x