Marilyn Manson se s novou deskou „Heaven Upside Down“ dostal pochopitelně do hledáčků rockerů a metaláků po celém světě, ale upřímně řečeno, nová deska by ani potřeba nebyla, Manson spolehlivě plní společenské rubriky i bez ní. Jeho image dráždí už bezmála třicet let a ani s léty nic neztrácí na své kontroverznosti.

Spojení jmen Manson a Justin Beiber pak nabízí třaskavou směs, ve které ovšem Manson tahá za kratší konec, protože navléknout na sebe triko cizí kapely, plácnout na to svoje jméno, připojit k tomu slogan „Bigger Than Satan“ a začít to prodávat za dvě stě dolarů, na to je i legendárně ohebná morálka Marilyna Mansona příliš rigidní.

Podle nedávného rozhovoru pro Consequence Of Sound Manson prohlásil, že Bieber mu poté musel vyplatil zisk z prodeje těchto triček, a že se Biebrovi právníci ani nebránili, protože jim bylo jasné, že udělali pěknou blbost. Bieberova arogance poté dostala na zadek podruhé, když se Manson svěřil s obsahem omluvných esemesek Justina Biebera v populární show Howarda Sterna. Pokud rozumíte anglicky, rozhodně si poslechněte inkriminovanou část pořadu, pokud ne, tak si obrázek můžete udělat už jen z toho, že Bieber oslovil Mansona v omluvné esemesce „kámo“ (bro):

Na závěr této bizarní aférky už jen dodám, že Bieberovy nabídky na hudební spolupráci zůstaly oslyšeny. Naštěstí.

Tím se ale podzim 2017 teprve rozjel, neboť šestého října konečně vyšlo dlouho očekávané album „Heaven Upside Down“, které se za první týden stačilo vyšvihnout až na první příčku rockového žebříčku Billboard, kde v současnosti okupuje jednadvacáté místo. Ještě před oficiálním vypuštěním alba na trh rozjel Marilyn Manson turné na podporu nové fošny, které se 30. září zastavilo v newyorském Hammerstein Ballroom, kde při koncertu nevydržela část dekorace a Mansona přizabila. Vyvázl se zlomenou nohou, podle svých slov ale na poslední chvíli zabránil daleko závažnějšímu zranění: „Když to začalo padat, pokusil jsem se to odstrčit zpátky, ale už jsem tomu nedokázal uhnout. Nevím přesně, co mě praštilo do hlavy, ale celé mi to spadlo na nohu a zlomilo mi to lýtkovou kost. Strašně to bolelo, mohlo mi to rozbít hlavu a žebra. Mám modřiny a šest chlapů to ze mě muselo zdvihnout, bylo to jako zápasit s obrovským ocelovým monstrem.“ Zda je toto tvrzení přehnané, si můžete obrázek udělat sami z následujícího videa:

Turné se tak pochopitelně muselo přerušit a zpět na pódium se Manson vrátil až na festivalu Ozzfest meets Knotfest o měsíc později, 5. listopadu, vylepšený o deset šroubů. Nebyl to ale ani on, aby své entreé nevylepšil po svém. V atmosféře stále zjitřené po nedávném masakru na koncertě v Las Vegas ho na pódium přivezli na kolečkovém křesle, třímajícího maketu útočné pušky a mířícího do publika. Pouhých několik hodin po další tragické události z Texasu si ale Manson podle vlastních slov nedělal jenom debilní prču, chtěl především poukázat na to, jak společnost otupělá stále častějšími masakry střelnými zbraněmi (ne)reaguje na to, co zbraně představují: „V době, kdy se masové vraždy střelnými zbraněmi staly téměř každodenní záležitostí, byl tento divadelní počin pokusem ukázat, jak snadno jsou poloautomatické pušky dostupné a jak už nás pohled na ně ani neznepokojuje. Moje umění byla vždy cesta, jak přimět lidi přemýšlet o hrozných věcech, které nás v životě potkávají. Nechtěl jsem být necitlivý ani neuctivý, tu maketu zbraně s mikrofonem jsem dostal do ruky po konzultaci s policistou. Moje soustrast směřuje ke všem, jejichž životy byly zasaženy SKUTEČNÝMI zbraněmi.“ Zdroj: Variety

Ani to ale ještě není vše kolem Marilyna Mansona: po mnohaleté spolupráci byl právě Knotfest prvním koncertem bez basáka Twiggyho Ramireze, kterého 20. října Manson stručným twitterovým příspěvkem vyhodil z kapely. Jeordieho Whita dostihla temná minulost, neboť za jeho vyhazovem není nic jiného než obvinění ze sexuálního napadení, které se vynořilo v rámci kampaně metoo. Pozici basáka prozatímně obsadil Juan Aldarete.

Video z Knotfestu,na který se Manson vybavil stylovým kolečkovým křeslem, si pusťte níže:

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x