V pražské brutal death/hard core smečce Poppy Seed Grinder se v roce 2014 udála akce kulový blesk, když kytarista Yarda Dohnal vzal do kapely tři nové tváře, které si evidentně sedly. Na posledním albu „Humanophobia“ (2008) už možná leží i nějaká vrstva prachu, a proto je tu novinka „Bleeding Civilization“ vydaná u japonského labelu Amputated Vein Records.

„Bleeding Civilization“ začíná půlminutovým noise intrem, které bez jakéhokoliv varování přejde do masomlýnku jedoucím na nejvyšší otáčky. Brutální death metalová válcovačka sice přejde po několika desítkách vteřin do hardcorového tempa, ale skladba si pořád udržuje hutný zvuk podpořený místy až morbidním hlasem vokalisty Eddieho. Velké plus pro Eddieho je, že při growlingu mu jde i rozumět, což nebývá u některých zpěváků pravidlem. V druhé skladbě se do growlu přidají hlasové ingredience z grindového bordelu a ‚Humans Are Dead‘ dostává apokalyptický kabát nejen díky svému textu. ‚Variety X‘ se už objevila na předchozích demo nahrávkách a smích v ní ukrytý je z kategorie velice psychopatických. Ale bát se moc nemusíte, corové tempo vás vrátí zpátky do děje alba a další flákota i zpět do death metalového kolotoče. Opět se bude i kvičet a opět vás skladba semele, až se tomu budete sami divit. Zde mi i naběhly myšlenky na Amíky z Misery Index nebo Cattle Decapitation. Mít tenhle trojlístek někde společný gig, byla to velice hlučná řezničina, nemyslíte? Poppy Seed Grinder jsou ale sami o sobě výteční řezníci, a když poslouchám bicí v ‚Going Through‘, nechápavě nad tou zběsilostí kroutím hlavou. U této metelice navíc oceňuji i kytarové rejdy. Očekávající další vypalovačku od samého začátku mě trochu zarazilo noisové intro u skladby ‚Blindead‘. Myslím, že by se to dalo oželet… Co by se oželet rozhodně nedalo, by bylo přeskočení ‚Disfigured Face of the Earth‘. Schválně se zaposlouchejte do kytary a snad mi dáte za pravdu. Do maximálního extrému vede Eddie svůj hlas v ‚Reign of Fear‘, kde se hezky dere do popředí i basička. Repeat a ne jednou. Poslední novou šlehou je ‚Bleeding Civilization‘, kde je opět výtečný text. Album uzavírá remake skladby ‚Oppressed Reality‘, jež se objevila na stejnojmenné desce v roce 2004.

Bleeding Civilization“ je nahrávkou, která v živém provedení bude působit silně, nekompromisně a udeří přesně tam, kde by díky své morbiditě udeřit měla. Poppy Seed Grinder vyrukovali s velice kvalitním materiálem, jenž se v tuzemském extrémním metalu nemá šanci ztratit.

Foto:bandzone.cz/poppyseedgrinder

Poppy Seed Grinder - Bleeding Civilization

8.3

Písně

8.0/10

Originalita

8.0/10

Produkce

9.0/10

Zpěv

8.5/10

Nástroje

8.0/10

Klady

  • Tempo
  • Kombinace stylů

Zápory

  • Krátka stopáž
  • Intro u Blindead

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x