Novinky na tomto seznamu mají jednoho společného jmenovatele: černočernou temnotu. Stylově stojíme taky na společné půdě. Ačkoliv mají Watain poněkud extrémnější sound než rockovější Tribulation a Cloak, jejich hudba bývá často popisována jako black’n’roll. Vedle tří videoklipů upozorním i na jedno velmi pěkně provedené lyric video k songu „Hon Syndrast“ death/doomové skupiny Hamferð z Faerských ostrovů, které sice stylově vyčnívá, ale není o nic míň depresivní a temné než první tři kousky.

Album „The Children of the Night“ mělo v roce 2015 velký úspěch a Tribulation si dobyli místo mezi metalovou elitou. Jistě se vezou na trendu „retrománie“ v rockové muzice posledních let, ale zároveň díky jejich schopnosti dát goth a psychedelic-rockovým vlivům moderní kabát, není jejich hudba derivativní. Album Down Below vyjde 26. ledna.

Cloak pocházejí z americké Atlanty a debutovali s albem The Venomous Depth teprve letos v listopadu, ale rozhodně ví, jak si získat pozornost. Při poslechu singlu „The Hunger“ vás okamžitě napadne, že tato kapela má asi dost ráda Watain. Materiál z nové desky je slibný a smlouva se Seasons of Mist se jistě taky mladé kapele do začátku kariéry hodí. Určitě budeme sledovat, s čím se předvedou příště.

Album The Wild Hunt černokněžníků Watain nebylo – IMO – kvalitou úplně srovnatelné s dřívějším materiálem kapely, ale každý blackoš je jistě zvědavý na nové album Trident Wolf Eclipse, které vyjde 5. ledna pod hlavičkou Century Media (na poslední album měli ještě smlouvu půl na půl se Season of Mist a Century Media). Čtenáři jistě zaznamenají, že promo k novému albu je hodno labelu formátu, jako je Century Media.

Na nový videoklip od Hamferð si sice zřejmě budem muset počkat, ale lyric video s velmi zemitou estetikou je celkem pastva pro oči. Song si neužívám o nic méně než video. Album Támsins Likam vyjde také v lednu příštího roku.

O autorovi

Satan is real.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x