Je tady rozhovor s českou smečkou We Are The Motion, ve kterém se dozvíte, jak vznikalo první EP, jak vznikala kapela samotná a hlavně, jaké jsou plány do budoucna!

Pro základní info o kapele přejděte na tento odkaz.

Ahoj kluci! Zdravím z Obscuro.cz! Jak se máte?

Ahoj Obcsuro! Kapele se daří. I přes všechny různé problémy, máme venku naše první CD. Vše je tak, jak má být, je nám fajn :-D.

Povězte nám něco o vzniku kapely… Založili jste ji v roce 2009, ale do aktivního hraní jste se pustili před dvěma lety v roce 2014. Co zapříčinilo takovou pauzu a co vás dohnalo k tomu to pořádně rozjet?

Je pravda, že první impuls pro založení kapely vznikl někdy v roce 2009. Tehdy ještě nikdo z naší původní sestavy neuměl hrát na žádnej nastroj :-D. Proto trvalo tak dlouho, než jsme začali pořádně fungovat. V podstatě jsme byli na zkušebně a drtili a drtili J, pak teprve byla možnost vůbec skládat nějakej materiál. Proběhlo taky několik těch super koncertů, kdy si člověk myslí, že zaboduje na všech frontách, ale když se zpětně podíváme na jakýkoliv zaznamenaný materiál z již zmiňovaných koncertů, spíše se hrozíme :-D. Došlo taky k několika personálním změnám, k těm nejčerstvějším  těsně před vydáním „Nameless“. K dnešnímu dni je v kapele už jenom jeden zakládající člen.

Věděli jste už od počátku, jaký styl chcete a budete hrát nebo to vykrystalizovalo, až později?

Určitě jsme měli nějakou představu. Začínalo to jednoznačně kapelou „From First To Last“, po mnohonásobných změnách sestavy se ale styl hudby vykrystalizoval z post-hardcoru na moderní metalcore s prvky rocku a všech možných, různě kytarově lazených směrů. Už jsme přemýšleli i o zakomponování rapu, ale jestli se něco takového stane, je zatím i pro nás velkou neznámou J.  

Máte slušně zpracované webovky, váš kapelní profil je k nalezení na různých sociálních sítích a hudebních platformách… Vypadá, že hraní myslíte opravdu vážně a vaše cíle jsou vysoké. Je to tak? Co chcete s kapelou dokázat?

Je doba internetu, takže možností, kde se propagovat je spoustu a věříme, že jsme z daleka nevyužili všechny dostupný prostředky :-D. Zároveň toho máme založeno tolik, že kolikrát na věci zapomínáme a nestíháme aktualizovat všechny profily zaráz. Web si tvoříme sami, za pochvalu děkujeme J, avšak zdaleka na něm není všechno, co by tam mělo být. A k tomu hraní konečně 😀 – myslíme to samozřejmě vážně a bereme to i s jistou dávkou profesionality. Člověk musí vědět co chce, a musí vědět, že to něco stojí a je pro to potřeba něco udělat, nemá smysl dělat věci na půl. Našim velkým snem je od začátku Warped Tour :-D.

Ve vašem logu je k vidění vavřínový věnec, kterým byli ve starověkém Řecku korunováni vítězové a ve starověkém Římě vojevůdci vracející se z válečných tažení. Proč jste tento symbol použili do vašeho loga a jakou symboliku má pro vás?

Když jsme tehdy vymýšleli naše logo, brali jsme spíš ohled na to, jak vypadá, a ne jaký má význam. Po doznění „Nameless“ vlny máme v plánu reorganizovat image celé kapely. Už se na ní pracuje.

V září tohoto roku jste vydali první CD „Nameless“. Co všechno o něm prozradíte a jak jej představíte? J

Nameless vznikalo poměrně dlouhou dobu. První verze některých songů jsou od těch finálních k nepoznání. Snažili jsme se vše dotáhnout do té nejlepší možné podoby a snad se nám to i podařilo. Společně s kapelou na albu účinkují Filip Vlček, Zbyněk Strnad, který je naším nynějším screamerem a skvělá Eliška Bröcklová. Tvorba desky vznikala ještě ve staré sestavě s Jiřím Machovským na postu kytaristy a Filipem Vincourkem jako screamerem. O master a zvuk celého díla se postaral už zmiňovaný Filip Vlček. Část nahrávání proběhla v Praze u kluků z John Wolfhooker pod záštitou jejich Pidgeon Records, zbytek doma na zkušebně.

Skoro každá hudba v sobě nese sílu, jež lidi spojuje a povzbuzuje, ale když poslouchám metalcore, mám pocit, že ta neurčitá síla je v něm mnohokrát znásobena a je jakýmsi hlasem této generace. Co metalcore znamená pro vás? Je to jenom hudba nebo ještě něco víc?

Metalcore a celkově všechny tvrdší styly hudby v sobě skrývají spoustu energie. Snažíme se ji dostat i do našich písniček a hlavně ji na koncertech předat lidem, kteří si nás přijdou poslechnout.

Jakým tématům se věnujete ve vašich textech?

Jde hlavně o inspirování lidí. Lidi totiž vždycky v muzice hledají způsob, jak utéct od reality a my se jim snažíme nabídnout ten náš.

Máte nějaké hudební vzory nebo se snažíte dělat hudbu podle sebe?

Hodně lidí nás srovnává s „Asking Alexandria“, i když nám to tak nepřijde. Máme spoustu hudebních vzorů. Určitě se jejich hudba promítla na naší tvorbě, ale snažíme se dostat do naší hudby něco nového.

Prvního listopadu děláte předkapelu australským Dream on Dreamer, kteří aktuálně jedou evropské turné. Pro tak mladou kapelu jako vy, to musí být úžasný pocit zahrát si s větší zahraniční kapelou. Jak jste se k této příležitosti dostali?

Ještě nikdy jsme s tak velkou kapelou nehráli a dost se těšíme. Bude to pro nás bude velká zkušenost. Dostali nás tam naši úžasní fanoušci, kteří pro nás hlasovali v soutěži od Skyreach Promotions a tímto jim moc děkujeme.

 Aktuálně si nejspíš užíváte vydání již zmiňovaného CD, máte však už nějaké plány do budoucnosti, třeba v podobě nového materiálu?

Nemůžeme si dovolit usnout na vavřínech, přece jenom nejsme tolik známá kapela a už je to měsíc od vydání CD. Na novém materiálu pracujeme, už máme několik věcí rozpracovaných, ale musíme si ujasnit, jakým směrem se vydat. Metalcore, který je na albu Nameless už není úplně aktuální forma muziky, kterou bychom chtěli hrát, a tak musíme zabrouzdat do modernějších směrů.

Děkuji za rozhovor!

My děkujeme, ať se Vám daří!

 

O autorovi

Metalcore & Black Metal <3

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x