Přinášíme rozhovor s mladou českou kapelou, která se přidala do naší rubriky „Představujeme české kapely“. V rozhovoru se povídá o tom, jak kapela vznikla, jaké jsou plány do budoucna a taky o jejich tvorbě.

 

Pro více info o kapele přejděte na tento odkaz.

 

Kapelu jste založili před třemi lety, tedy v roce 2013. Co bylo prvním impulsem pro její vznik a jak vše probíhalo?

Impulsem pro vznik naší kapely bylo, že jsme chtěli zkusit hrát něco jiného, tvrdšího a dynamičtějšího, než jsme hráli doposud ve svých dřívějších kapelách. A tak jsme se jednou domluvili, že si zkusíme zahrát a fungovalo to.

Na kontě máte zatím první album s názvem „Bleeding Heart“, které spíše slouží jako ukázka vaší tvorby. Vznikaly všechny skladby ve stejný čas nebo jsou natočeny průběžně za celou existenci kapely, tedy v rozmezí tří let?

Písně, co máme natočené, jsme napsali během prvního roku a půl naší existence. Následně jsme se shodli, že by bylo dobré mít nějaký propagační materiál, aby se o nás alespoň trochu vědělo. A to vedlo k tomu, že jsme v roce 2015 jeli do studia a natočili naší prvotní tvorbu.

Když si vaši hudbu pouštím, cítím z ní hodně vlivů, působí na mě jako mix různých stylů. Nejvíce z ní však čpí moderní metal v podobě metalcoru. Jakým způsobem byste ji popsali vy, jakožto to její tvůrci?

Osobně si myslím, že je těžké nás zařadit pod určitý styl. Sám bych naši hudbu definoval jako metal, okolo kterého se vznáší trocha coru. Myslím si, že žánrově se trochu podobáme kapelám Trivium a Bullet For My Valentine.

Co vás nejvíce baví na tomto stylu, který hrajete?

Baví nás hlavně energie rychlejší a tvrdší muziky.

Všimla jsem si, že vaše písničky mají celkem temné názvy. O čem vaše texty pojednávají?

Naše texty povětšinou temné jsou, to je pravda, není to ale tak, že bychom byli zahořklí mládenci, co nenávidí celý svět. Píšeme o tom, co nás zklamalo a co nás štve. Největším důvodem ale je, že do naší hudby by se nehodilo zpívat o hezkém nedělním výletě a o motýlcích na louce :).

Jaké hlavní věci vás při psaní hudby a textů ovlivňují?
Při tvorbě hudby a textů nás nic moc neovlivňuje, spíše nás táhne dopředu cíl, který máme stejný a chceme ho dosáhnout.

Berete hudbu pouze jako zábavu či únik od reality nebo se zároveň vaší muzikou snažíte lidem něco říci, něco jim předat?

Hudba je něco, co nás baví a naplňuje. Rozhodně se nesnažíme lidem něco sdělovat nebo je motivovat. My chceme lidi bavit, a o to nám především jde.

Jsou nějaké plány na full album či aspoň EP? Pokud ano, kdy se na to chystáte?

V součastné době pracujeme na našem prvním videoklipu k písni „In My Memories“, což je momentální cíl. Skladeb, abychom mohli natočit album, máme dost, bohužel ale chybí finance. V budoucnu však nějaký materiál nahrát určitě hodláme.

https://www.youtube.com/watch?v=8xgAY0kClg4

O autorovi

Metalcore & Black Metal <3

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x