Už brzy se můžete tešit na koncert japonské kapely Bridear v Plzni v divadle Pod Lampou. Bridear je dívčí pětice, která hraje našláplý metalcore s prvky power metalu, který je okořeněn notnou dávkou japonské melodické sensibility, což jistě zaujme fanoušky j-rocku a visual kei. Kapela proslula energičností svých vystoupení a schopností podmanit si publikum – spolu s chytlavostí jejich písní je to zaručený recept na dobrou show. Bridear se už českému publiku představily loni v kroměřížském v klubu Slady a na turné v Evropě jsou už dokonce potřetí. Bridear mají na kontě jdno LP a letos vydaly nové EP, takže se fanoušci můžou těšit, že uslyší naživo také nové písně. Jako support zahrají plzeňští Avidity for… a tachovští Neurotic Machinery. Kromě standardních vstupenek je k dispozici omezený počet VIP vstupenek, které zajistí možnost se s děvčaty před koncertem setkat, pozdravit, vyfotit a získat podepsaný plakát, CD či další merchandise.
Obscuro vám přináší rozhovor s Bridear, kterého se slečny statečně ujaly, i když komunikace byla trochu oříšek – japonsky v redakci bohužel nikdo neumí…

Obscuro: Jste v poměrně krátkém časovém rozmezí na své třetí evropské tour. Jak to zatím šlo? Chcete se se čtenáři podělit o dojmy nebo nějaký osobní příběh?

Misa: Jsme rády za pozvání. Opravdu se nám na evropské tour líbí. Lidé jsou tu mílí a přátelští. Osobně se ráda koukám při jízdě z okna [na krajinu].

O: Jelikož jste v Evropě už potřetí, jistě jste se stihly obeznámit s evropským publikem. Je pro vás odlišné hrát vystoupení zde a v Japonsku? Překvapuje vás něco na publiku tady?

KIMI: Pro nás bylo překvapivé, že s námi publikum zpívá texty japonsky.

O: Na své řadovce Baryte jste se trochu vzdálily od power metalového zvuku prvního mini-alba Overturn the Doom k vice j-rockovému soundu. Na vašem posledním EP Rise zas slyšíme tvrdší riffy a dokonce i tvrdé vokály. Je to sound, který fanoušci můžou čekat i na nové desce?

KIMI: Vždycky hledáme výzvu, chceme vytvořit něco nového.

Kai: Určitě se vám to bude líbit. 

O: Na Overturn the Doom najdeme songy, které mi zní, jako kdyby byly inspirované evropským power metalem. Poslouchaly jste tento konkrétní druh muziky v době, kdy jste tvořiliy první album?

Mitsuru: Píseň „Wing of Hope“ jsem napsala já. Fakt miluju evropský metal a mělo to na mě určitě vliv.

O: Kdo z vaší kapely je největší „metloš“? Má někdo z vaší kalepy rád vyloženě tvrdou, extrémní muziku?

Misa: Posloucháme různé druhy muziky. Já osobně mám ráda progresivní metal jako Periphery nebo Tool. Taky občas poslouchám deathcore.

Mitsoru: Mám fakt ráda Avenged Sevenfold. Taky mám ráda melodický speed metal, power metal a metalcore.

KIMI: Mám ráda Helloweeny! A taky se mi líbí melodický death metal a thrash metal.

O: Posloucháte taky někdy hudbu společně, když jste na tour nebo i jindy? Najde se nějaké album, které se vám líbí všem?

Misa: Nemáme žádné album, které by se nám líbilo všem stejně, ale vždycky společně posloucháme muziku, když jsme na turné.

Haru: Vybíráme muziku podle nálady.

O: Když jsem se podíval na vase stránky, tak mě překvapilo, že na profilech udáváte krevní skupinu. Můžete to vysvětlit? Je to v Japonsku běžné?

Misa: Ano, je. V Japonsku údaje o krevní skupině používáme k věštění budoucnosti a profilování osobnosti.

O: A nakonec: pracujete na nových písničkách? Kdy se dočkáme další nahrávky?

KIMI, Mitsuru, Misa, Haru, Kai: Doufáme, že se na to všichni těšíte. Skrze sociální média vám dáme brzy vědět, co se chystá.

O: Obscuro děkuje za Váš čas.

– Díky!

 

 

 

O autorovi

Satan is real.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x