MIST agencyMidgard BarHostinec U Suchý Dásně & peklo
—————————————————-
RAGNAROK (Norway)
www.ragnarokhorde.com
https://www.facebook.com/ragnarokofficial/?fref=ts

Rok 1994 byl pro norskou black metalovou scénu hodně plodný. Mayhem vydali po deseti letech existence svoje debutové album „De Mysteriis Dom Sathanas“, Gorgoroth zase svojí prvotinu s názvem „Pentagram“ a Vargovi napálili 21 let za vraždu Euronyma a vypalování kostelů (u tohoto se hájí, protože se k tomu nikdy nepřiznal).
A taky ve Sarpsborgu se zformovala kapela, která patří mezi špičku v undergroundu, přestože vždycky žila spíš ve stínu slavnějších kapel, které byly proslulé svojí kontroverzí. Ragnarok.
Velmi zastiňovaná kapela, kterou nejvíce proslavilo období kolem roků 2002 – 2007, kdy se na pozici vokalisty postavil obskurní Hoest (Taake) a kapela rázem začala šlapat na paty všem black metalovým titánům a z pomyslného stínu vykročila směrem mezi špičku, ve které se právem drží. Na uskupení Ragnarok je zvláštní, že ač pocházejí z Norska, tak nemají žádné excesy a jsou známí svým velmi profesionálním přístupem.
Z původní sestavy zůstal už jen bývalý bubeník Jontho, který se od roku 2014 vrhnl na znásilňování mikrofonu a tlačí kapelu dopředu, protože když už získáte označení jedné z „norských legend“, tak je to těžce vydřené ocenění, což v případě Ragnarok platí.
Po šesti letech se opět představí v Praze, opět na Chmelnici. Minulý koncert byl famózní, jen ho trochu poznamenala návštěvnost. Budeme se snažit, aby tentokrát Praha udělala dojem. A vy máte možnost být toho součástí, jelikož k nám zavítá pokračování již rozjeté úspěšné tour, pojmenované podle poslední desky „Psychopathology“. V říjnu odehráli všemi chválený koncert v Ostravě, v květnu bude Praha, tentokrát jako „Psychopathology II“.

——————————————

CVINGER (Slo)
www.cvinger.si
www.facebook.com/Cvinger666
cvinger.bandcamp.com/merch

Jako support se představí slovinští Cvinger, které jsme v Praze mohli vidět už dvakrát, jednou před třemi lety v Exit-us a podruhé s Gorgoroth a Kampfar na konci roku 2015. Mladá kapela bude hlavně představovat novou tvorbu ze svého posledního alba „Embodied in Incense“ a my jsme zvědaví, jak se jejich tvorba bude vyvíjet dál.

——————————————

INFINITYUM (Fr)
www.facebook.com/InfinityumOfficial

Další pozice supportu patří kapele Infinityum, která sama sebe značí jako „epic pagan metal“ a jsou poměrně čerstvý new-commer, jelikož začali společně hrát teprve v roce 2016 a teprve v lednu vydali první desku „Lord of the Infinite“ (celý poslech na youtube zde: https://www.youtube.com/watch?v=nx4fFodzspM)

——————————————–

AETERNUM VALE (Ire)
www.facebook.com/aeternum.vale.9
www.youtube.com/watch?v=AhDfUApvx6U

Další místo v silném line-upu patří dublinským Aeternum Vale, kteří svůj melodický black metal hrajou o trochu déle, než jejich kolegové, avšak taktéž mají pouze jednu dlouhohrající nahrávku z roku 2013 s názvem „Inter Arma Enim SIlent Leges“ a nově vydané EP „Ashes od Memory“.

+ Opener bude přidán brzy!

Vstupné:
350 Kč předprodej (lístky budou k dostání od 9. 3. 2016 – v Midgard Bar a nebo Hostinec U Suchý Dásně)
400 Kč na místě

Událost: facebook.com/events

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x