Letošní léto bylo u labelu Support Underground víc než nakloněno slovenskému thrash metalu. Událost číslo jedna byla „Besnota“ od zbojníků z Catastrofy a tak trochu ve stínu vyšlo dílo nazvané „Rýchla smrť“ od kapely Hrobar.

Ani nevím, kdy jsem si k Hrobarovi našel cestu, ale vím, co za to může. Nejlépe ztvárněná Smrtka, co jsem kdy viděl, beze srandy. Mistr Kazisvet dostal za úkol nakreslit něco, co se hodí do kontextu alba a vystihl to úplně dokonale. A i lehce naznačil, co se bude skrývat na nosiči. Celkem dvacet zemitých písní o stopáži necelé půlhodiny, které nabízí thrashovou petelici načichlou punkem a crossoverem. Původní verze obsahovala jedenáct nových hrobařských ód, ale kapela se rozhodla vrazit na „Rychlou smrť“ i devět starších válů a dobře udělali. Protože tahle půlhodina bude bavit a moc. Hrobar se nepouští do žádných filozofických úvah ohledně života a smrti, ale na plnou hubu skrze hlas basáka Maťa chrlí do světa primitivní texty o těžkém životě hrobaře. Lopata, hroby, hlína, krompáč, krčma, chlast, Anča a spánek jsou tou pravou esencí, jenž vyvolá u posluchače pobavený výraz ve tváři a CD pak otočí celé ještě jednou. „Rýchla smrť“ má svůj specifický spád, kde občas není možné poznat, kdy končí a začínají jednotlivé kusy. Prostě upřímný punko/thrashový projev, který si kapela sama vytvořila ve své zkušebně. Jak k tomu poznamenal bubeník Lukáš, lépe se tak ztratí chyby. Myslím si, že nějaké chyby se dají odpustit, protože Hrobar to tak chtěl. Na co mít přeprodukovanou nahrávku bez duše? Trio z Banské Štiavnice do své nahrávky duši dalo!

Máte-li rádi poctivý underground, Hrobar vám bude vyhovovat. Milujete-li primitivnější texty okořeněné černým humorem, Hrobara si zamilujete. Pokud chcete mít „Rychlou smrť“ doma, skočte na supug.cz a doma to pak roztočte s kamarády.

Foto:facebook.com/thetruehrobar

Hrobar - Rýchla smrť

0.00
7.8

Skladby

9.0/10

Originalita

7.5/10

Produkce

7.0/10

Zpěv

7.5/10

Instrumentální složka

8.0/10

Klady

  • Texty
  • Černý humor

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x