Kobra and the Lotus je kanadská skupina, která díky svému svěžímu přístupu k power metalu v posledních letech získává stále větší mezinárodní popularitu. Její hudba je ovlivněna heavy metalem a hard rockem staré školy, zejména novou vlnou britského heavy metalu, a americkým power metalem. Pro Kobra and the Lotus jsou ale charakteristické hlavně výrazné melodie s přímo hitovým potenciálem. Jak se dá čekat od melodické metalové skupiny s ženskou frontmankou, písně jsou někdy až něžné a zasněné, v základu je ale Kobra and the Lotus power metalovou skupinou, která má blíž tradičnímu heavy metalu než hitovým mašinám jako Evanescence nebo Delain.

Na albu najdeme řízné heavy metalové songy, kde nejvíc na povrch vyplouvá nostalgické či retro zaměření skupiny, nebo chytlavý střednětempový hardrock, (jako v písni „My Immortal“), u něhož bych si dovedl sám sebe představit, jak na něj na flámu tančím se svojí príma tetou, která má ráda Shaggyho a Lennyho Kravitze. Balada „Wine Water“ je plná citu a zároveň se úspěšně vyhýbá kýči, k čemuž přispívá i překvapivě nebanální text. Zpěv Kobry Paige (ne, Kobra není zpěvaččin pseudonym, ale její skutečné občanské jméno) je silnou stránkou alba, jejímu projevu by ale prospěla větší dynamika. V porovnání s rockovými hvězdami jako Floor Jensen nebo Anneke van Giersbergen je její vokální projev místy trochu monotónní. Kobra je nejen výborná zpěvačka, ale i slušná textařka. Texty písní, ať už jsou milostné či na svět žalující, můžou být sice prosté, neuráží však intelekt posluchače. Nahá upřímnost písně „Let Me Love You“, ve které žena zpívá o dobývání mužova srdce, vyznívá trošku subverzivně. Jedním záporem desky pro některé posluchače bude fakt, že je tu přece jenom o něco víc rádiových hitovek než na „Prevail I“.

Pokud hledáte odlehčenější hard’n heavy muziku se zapamatováníhodnými písněmi a chytře napsanými popovými kompozicemi, dejte „Prevail II“ šanci. Možná si ho užijete víc, než byste zprvu čekali. Mezi retro heavymetalovými kapelami, které se za posledních pár let dostaly na pop-kulturní výsluní, Kobra and the Lotus stojí za pozornost.

7.4

Structure

8.0/10

Originality

7.0/10

Production

7.0/10

Vocals

7.0/10

Instrumental part

8.0/10

O autorovi

Satan is real.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x