V roce 2012 spatřila ve španělské Andalusii světlo světa kapela Perpetual Night. U zrodu stáli Raúl Ríos Beiro spolu s Césarem Ramírezem Ruedaem, kteří se v kapele věnují kytarám a zpěvu. A jelikož vyšel na konci dubna debut nazvaný „Anâtman“, pojďme věnovat Perpetual Night pár řádků.

Po vydání dvou EP a jedné kompilace přichází čas, kdy se Perpetual Night zavírají do Sadman studia v Madridu a pod dohledem Carlose Santose vzniká materiál, jenž svou atmosférou spadá do kategorie skandinávského melodeathu. Připočtěte k tomu mastering od renomovaného producenta Jense Bogrena… a co asi tak může vzniknout. Melodický death metal patří k mým nejoblíbenějším žánrům už pro svou pestrost a melancholickou atmosféru. Přesně takový je osmiminutový otvírák „Anâtman“. V silných momentech rozbouřený jak oceán při bouři, v klidných pasážích lehký vánek, jenž se zaplétá s growlem. Ideální skladba na úvod dodávající chuť do dalšího pokračování alba. Chvilka nejistoty je rozehnána velice rychle, protože tahle muzika má správný drajv! V „The Howling“ dostává prostor hostující zpěvačka Raquel Eugenio, která se v rytmu silných melodií neztratila. Ještě silnější melodie jsou k poslechu v následující „Nothing Remains“. Agresivně znějící kytary se zařezávají do kůže, jak to jen jde, aby vyplulo na povrch sólíčko vystřižené jako z učebnice melodického death metalu. Tady se přestávám divit spojení Perpetual Night s Jense Bogrenem. Mistr v oboru by se pod špatnou muziku jistě nepodepsal. Razítko na tato slova může dát „Raindrops“ s lehce doomovým nádechem nebo dle mého nejdynamičtější píseň „Unpronounced Words“. Zavírák „Absence of Reality“ dělá důstojnou tečku za celým albem.

Italský label WormHoleDeath opět ukázal cit pro výběr kapely, které otevře dveře do světa. Perpetual Night se totiž můžou se svou muzikou dostat do povědomí fanoušků melodeathové hudby navzdory svému původu. Španělský kvartet může směle konkurovat svým skandinávským kolegům. Bude zajímavé sledovat další vývoj tohoto tělesa, protože nápaditost a hudební um je opravdu na vysoké úrovni.

Perpetual Night - Anâtman

8.2

Skladby

7.5/10

Originalita

8.0/10

Produkce

9.0/10

Zpěv

8.0/10

Instrumentální složka

8.5/10

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x