Recenze: Pigeon Lake – Barriers Fall

0

Tentokrát se mi do sluchátek dostalo nové album od kapely Pigeon Lake. Tato norská banda byla založená v roce 2011 v Oslu a album „Barriers Fall“ je jejich druhým studiovým počinem, kterému přecházela deska „Tales Of The Madman“ z roku 2014.

Přiznávám se, že pro mě byla tato kapela velkou neznámou, a proto ještě než jsem se do alba pustila, jsem se obeznámila s tím, že mě čeká zajímavá směs hard-rocku dohromady s groovem a metalem.
Byla jsem lehce rozpačitá, nevěděla jsem, co čekat a trochu jsem s bála nudy. Když jsem ale uslyšela první skladbu, začala jsem být velmi zvědavá.
Jak se postupným poslechem ukázalo, jejich hudba je mnohotvárná se zajímavou atmosférou.
S pomalými rockovými pasážemi, ze kterých melancholická nálada doslova odkapávala, se střídaly agresivní metalové pasáže. Čisté naříkavé vokály předávaly žezlo srdceryvným a temným skřekům.
Celkově ve mně jejich hudba evokovala soundtrack k nějakému hororovému filmu, odehrávajícímu se v černých, opuštěných lesích, prosycených těžkou mlhou. Řekla bych, že Norsko je k psaní podobné hudby příhodným prostředím.
Přestože je album pomalejšího rázu, nemělo tendenci mne uspávat. Jen mě přinutilo se zastavit, zavřít oči a ponořit se do víru hudby.
Myslím si ale, že kapela se tímto albem nezavděčí všem. Ti, již preferují rychlé salvy kytarových riffů, si tu na své přijdou jen pomálu.
Jako velké plus bych rozhodně uvedla, že mi skladby nesplynuly v jednotvárnou hmotu a i zpětně jsem si byla poměrně snadno schopná vybavit některé melodie, které nebyly přehnaně komplikovaně konstruované.

Suma sumárum jsem si hudbu Pigeon Lake užila. Album se od začátku do konce poslouchalo dobře a nenarazila jsem na žádnou píseň, kterou bych z playlistu vyškrtla. Jedná se ale o ten typ hudby, na kterou musíte mít náladu a musíte vychytat přesný čas, kdy si ji pustit. Pokud se vám to ale povede, rozhodně nenajdete žádný velký zápor, který by se dal vytknout, a proto je mé závěrečné hodnocení v kladných číslech a zelených barvách.

Pigeon Lake - Barriers Fall

8.3

Skladby

8.0/10

Originalita

7.5/10

Produkce

9.5/10

Zpěv

8.5/10

Instrumentální složka

8.0/10

Klady

  • Atmosféra
  • Melodičnost
Sdílení

O Autorovi

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na