Jste fanoušky Mechiny či (bohužel již rozpadlých) Xerath? Pak je pro vás Xaon to pravé.
Tato tříčlenná banda hrající dark/symphonic death metal pochází ze Švýcarska a založena byla v roce 2014 kytaristou a basákem z jejich původní kapely Ever Since. Nedlouho po jejím založení začali pracovat na svém prvním EP s názvem „Face Of Balaam“, na kterém hostoval i Björn „Speed“ Strid ze Soilwork.
Já se tentokrát podívala na zoubek jejich prvnímu full-lenght albu s názvem „The Drift“, které vyšlo 15. května tohoto roku.

Nutno říci, že mě album uchvátilo již prvním songem „Terra Incognita“, do kterého mne uvedlo majestátní orchestrální intro, vzápětí následované kytarami. Jednoznačně jde o nejlepší skladbu z celého alba a plně se u ní projevila rozmanitost a síla jejich tvorby.
Vedle death metalového growlu, který má chvílemi sklony až k blackovému nádechu, zvládá jejich zpěvák i nádherně uzpívat skladbu čistě. Pokud jsou pak tyto dva zpěvy vhodně použity naráz, (nebo současně, pokud se o growling na chvíli postará basák,) jde o úchvatnou kombinaci.
Nad orchestrálními pasážemi bych se také mohla rozplývat dlouho. U některých kapel se stává, že orchestrální složka hudbu zpomalí, u Xaon ale dodává písním správný drive a skvěle je tak oživí. Dohromady s neúprosným zvukem mistrně zvládnutých kytarových riffů jde o pohlazení každé metalové duše.
Další skladby už sice nepřekonaly první dojem z „Terra Incognita“, což je trochu škoda a bylo by lepší ji zařadit v albu až na konec, zároveň jsem ale nenašla jediné slabé místo a zbytek alba drží skvělou kvalitu. Přeci jen ale ještě jmenuji jednu skladbu, která z celku vybočovala, a to „Frozen Shroud“, (chvílemi) o něco pomalejší kousek s delší čistě zpívanou pasáží, kterou jsem si musela pustit hned několikrát.

Album má pouze osm skladeb, ale i tak mi poslech tohoto epochálního díla zabral kolem 40 minut. Přestože je to složitější hudba, kterou je nutno si pozorně poslechnout vícekrát, album mě bavilo od začátku do konce. Jen těžko uvěřit, že jsou autory jen tři lidé, a pokud k tomu přičteme, že se jedná o jejich první dlouhohrající desku, tak se v budoucnu máme jistě na co těšit.

Setlist:
1. Terra Incognita
2. On The Nature Of Flights
3. Khadath Al Khold
4. Frozen Shroud
5. Zarathustra
6. Broken Anchor
7. I Writ My Hopes
8. The Wounded Gods

Xaon - The Drift

8.8

Skladby

8.0/10

Originalita

8.5/10

Produkce

9.0/10

Zpěv

9.0/10

Instrumentální složka

9.5/10

Klady

  • Vokály
  • Orchestrální podklad

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x