Čtvrtek 18. 10. večer byl nadupaný tou nejostřejší hudbou. Na Nové Chmelnici měli vystoupit američtí Oceano a After The Burial  a australští Justice For The Damned a Thy Art Is Murder – sestava, kterou si nejde nechat ujít.

V půl sedmé se otevřely dveře klubu a první fanoušci a hudební nadšenci se hrnuli nedočkavě dovnitř. I když byla teprve polovina pracovního týdne, trocha „oddechu“ a vyčištění hlavy nikdy neuškodí.
Prostory Nové Chmelnice jsou sice poměrně malé, ale u koncertů tohoto ražení zajistí komorní a příjemnou atmosféru. (Arnion)

Na Chmelnici jsem byl naposledy tuším v roce 2011 na podobně natřískaném koncertu Dying Fetus a moc se tam toho nezměnilo – což beru v dobrém, protože je to opravdu kvalitní klub po všech stránkách. Návštěvnost koncertu mě příjemně překvapila už od vstupu do klubu. (Seth)

Jako velké plus bych hned ze začátku uvedla, že se začalo hrát na minutu přesně v 19:30, kdy se na pódiu objevila první kapela, kterou byla Justice For The Damned. Tito Australani nastoupili se vší vervou a svůj prostor využili do poslední kapky. Na druhou stranu to pro mne byla při zpětném ohlédnutí asi neméně výrazná kapela večera. (Arnion)

Justice For The Damned jsem doma sjel jen okrajově, ale kluci naprosto překvapili. Mladíci plní energie šlapali a hned ze startu rozjeli perfektní atmosféru v klubu. Popravdě jsem přemýšlel, co za peklo nastane na TAIM, protože kluci opravdu perfektně odpálili celý večer. (Seth)

Nedlouho po Justice For The Damned spustili svou řežbu Oceano. Ještě o několik dalších příček navýšili úroveň brutality a teplota v klubu stoupla o dalších pár stupňů. Tato banda byla založená v roce 2015 a do Prahy přivezli svou nejnovější čtvrtou desku „Ascendants“. Klub už byl skoro plný a všichni už se aspoň trochu rozehřáli. (Arnion)

Američtí Oceano předvedli opravdu neskutečnou show! Deathcore říznutý slamem v podání těchto amerických hudebníků rozproudil už prakticky celou Chmelnici a moshe začaly nabírat na obrátkách. Především bych vypíchl vokál Adama Warrena, který byl hodně barvitý a zjevně zaujal velkou část publika. V pozdější fázi večera jej totiž publikum vyhledávalo v barových prostorách s žádostí o společné foto. (Seth)

After The Burial také začali hrát načas (což se opravdu málo kdy stává) a hned spustili svůj první a nejúspěšnější song „Lost In The Static“. Na tuhle corovou partičku jsem se opravdu hodně těšila a ničím mě ani trochu nezklamala. Kvalita zvuku byla velmi dobrá a preciznost a techničnost jejich hudby tak výborně vynikla. Neztráceli ani vteřinu a valili jeden song za druhým, chladného nechali jen málo koho a teplota v klubu stále stoupala. (Arnion)

After The Burial mne z celého večera bavili asi nejméně, ale to asi vážně nic neznamená, protože večer byl nadupaný kvalitními kapelami. Nicméně publikum se rozhodně bavilo a songy jako „Lost In The Static“ a „Collapse“ nenechaly nikoho chladným. (Seth)

A pak nastala hodina H, kdy měli vystoupit všemi očekávaní Thy Art Is Murder. Ti už si dali na čas a nechali natěšené fanoušky chvíli čekat. O to víc jsme si dole pod pódiem několikrát zaskandovali CJovo jméno.
Pak z nenadála, z úplné tmy spustila titulní skladba jejich nového alba „Dear Desolation“ a rozpoutalo se doslova peklo. Energie, kterou vystoupení mělo, je nepopsatelná. Kotel chvílemi přesahoval i polovinu klubu a atmosféra se skvělým osvětlením byla úžasná. Zazněly songy ze všech jejich alb, včetně singlu „No Absolution“ a na konci jako přídavek zaznělo „Reign Of Darkness“. Kapela předvedla svou směsici deathcoru s death metalem v celé své kráse a nová, ještě více death metalová deska mě nezklamala ani naživo. Vzhledem k pozdní hodině a horku osazenstvo ke konci trochu prořídlo, což byla velká škoda. (Arnion)

Thy Art Is Murder jednoznačně prokázali, že jsou deathcorovým tahounem a lidé dali jasně najevo, že vítají návrat CJ McMahona na podium! Borci vytáhli několik válů z nové desky a nezapomněli ani zahrát věci z jejich (pro mne nejlepšího) alba Hate, jako třeba  „Purest Strain Of Hate“či „Reign Of Darkness“. Publikum je za to odměnilo crowdsurfy a pořádným moshem, z kterého někteří jedinci odešli i s krvavými vzpomínkami. (Seth)

Byl to opravdu velmi vydařený večer s jediným záporem, kterým bylo ono zmiňované, naprosto neúnosné vedro. V kotli se řádilo na maximum a nechyběla ani wall of death, skoky z pódia a crowdsurfing. Všechny kapely předvedly to nejlepší, co uměly a ozvučení bylo natolik dobré, že jsem druhý den nebyla nahluchlá, což považuji po akci takovéhoto kalibru za opravdu velký úspěch. Sestava kapel byla na jedničku a já domů odcházela s dalším skvělým zážitkem na seznamu opravdu velmi podařených koncertů. (Arnion)

Jednoznačně výborný večer ve výborném klubu s legendární sestavou. Kdo zaváhal a nešel, velmi prohloupil. (Seth)

 

 

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x