Thy Art Is Murder jsou zpět. Po tom, co po návratu frontmana McMahona vydali velmi vydařený singl „No Absolution“, na sebe nové album nenechalo dlouho čekat. Jejich v pořadí čtvrtá full-lenght deska s názvem „Dear Desolation“ vyšla na začátku srpna.

Album „Dear Desolation“ tematicky uzavírá načatou trilogii – po jejich debutu „The Advesary“ to vše začalo „Hate“, deskou plnou agresivity a nenávisti k světu, díky které kapela vyšla v obecnou známost, následovala „Holy War“, která kritizovala náboženství, a „Dear Desolation“ je třešničkou na dortu v podobě alegorické kritiky současné politiky.

Co se týče hudební stránky, Thy Art Is Murder se s novou deskou posunuli od deathcoru zase o kousek blíž k death metalovému zvuku. Kombinují prvky obou žánrů dohromady a vytváří tak svůj osobitý styl, který lahodí uším fanoušků obojího. Do kombinace s McMahonovým specifickým hlasem, skvělá kombinace…

Už první tři songy „Slaves Beyond Death“, „The Son of Misery“ a „Puppet Master“ vám svou agresivitou a energií nakopou zadek. Ostatně si také všechny tři právem vysloužily videoklipy. Po nich následuje titulní skladba alba „Dear Desolation“. Trvalo mi dva poslechy, než jsem jí přišla na chuť, ale čím hlouběji ji poslouchám, tím víc se mi líbí, a spolu s „Puppet Master“ jsou to dle mého názoru dva nejlepší songy alba. Zbytek alba pokračuje ve stejně démonickém duchu, který vás nenechá ani na minutku vydechnout.
Druhá polovina alba mi ale připadá o trochu nevýraznější a plošší. Ke konci už to zavánělo skoro jednotvárností. Myslím, že kdyby se trochu proházela kompozice, celkově by album vyznělo o mnoho lépe. Jinak jsem žádný další šrám na kráse tohoto počinu nenašla a oproti předchozímu „Holy War“, kterému jsem celkově nedokázala přijít na chuť, mě „Dear Desolation“ velmi potěšilo. Přestože nekonalo druhé „Reing of Dakness“, rozhodně jde o svěží kousek, který dokazuje, že Australani umí dělat pořádně tvrdou hudbu.

Závěrem už jen malé připomenutí – kdo by tuto skvělou bandu chtěl vidět hrát na živo, tak Obscure promotion pořádá na Nové Chmelnci 18. října jejich koncert. Zahrají spolu s After The Burial, Oceano a Justice For The Damned, což je rozhodně akce, kterou by si žádný fanoušek neměl nechat ujít.

zdroj obrázku: https://www.facebook.com/thyartismurder/

Thy Art Is Murder - Dear Desolation

8.8

Skladby

7.5/10

Originalita

9.0/10

Produkce

9.5/10

Zpěv

9.0/10

Instrumentální složka

9.0/10

Klady

  • Kombinace death metalu s breakdowny
  • Zpěv

Zápory

  • Kompozice

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x