RockOpera Praha láká na vyčerpávající reprízu Bardo Thödol novým singlem

0

Už tento čtvrtek se RockOpera Praha rozduní tóny první reprízy nové verze představení Bardo Thödol. Původně etnicko-symfonické dílo se minulý rok dočkalo od svých autorů přepracování do rockově-symfonické podoby a přibližuje divákům představu posmrtného života podle Tibetské knihy mrtvých. Aby libretistka Pavla Forest a skladatel Milan Steigerwald dostali do rockové opery i evropskou filosofii, je jejich Bardo Thödol zároveň inspirované textem Carla Gustava Junga Duše moderního člověka.

RockOpera Praha není pilná jen na jevišti, ale také ve studiu. Momentálně probíhá nahrávání bicích na chystané dvojalbum k rockové opeře Anna Karenina. Divadlo navíc láká na první reprízu nové „zrockované“ verze představení Bard Thödol (2. února) novým singlem „Do polohy lva“, na němž zpívá Honza Toužimský známý hlavně díky svému působení v ARAKAINU. Symfonicko-rocková opera začne v 19:30. RockOpera Praha ale přivítá návštěvníky už v 17:30, a to kvůli koncertu zpěvačky Heleny Kubelkové a její kapely TETA na počest nedávno zemřelého kolegy a kamaráda Rupíka. Po Bardo Thödol budou následovat přídavky z představení Romeo & Julie. Vystoupí opět Helena Kubelková, Honza Toužimský, Viktor Dyk, Pavla Forest a Jiří Zonyga.

 

Jirka Štraub

Sdílení

O Autorovi

Prakticky neexistuje nic, co bych o sobě nevěděl, ale zároveň nic, co bych chtěl, aby věděli ostatní. Podstata tajemna :-)

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na