Po vynikající jízdě v podobě reprízy oblíbené opery Faust si RockOpera Praha dopřeje zasloužený odpočinek. Bude ale velmi krátký, jelikož už 13. prosince se v pražských Holešovicích odehraje Antigona (https://www.facebook.com/events/1225409504169657/), úplně první rocková opera autorského dua Pavla Forest a Milan Steigerwald, která slaví deset let od své premiéry. Bude se jednat o zaslouženě vyšperkované představení v hlavní roli s Lindou Fait. Jednu dekádu trvá i fungování RockOpery Praha jako takové. Nezbývá moc času a slavnostní rok 2016 plný překvapení dospěje do svého finále. Antigona bude nejen výroční, ale letošní předposlední představení, což je jeden z důvodů, proč byste si ji rozhodně neměli nechat ujít!

https://www.youtube.com/watch?v=Y_ZjxRgCUwc

To poslední bude pro RockOperu Praha v roce 2016 vůbec to nejdůležitější. Půjde totiž o uvedení zcela nové opery Proces (22. prosince), která měla veřejnou zkoušku 22. listopadu. Ovšem bez hlavního představitele, v té době nemocného Viktora Dyka, jenž je už ale opět plně připraven dělat pořádnou show. Veřejnou zkouškou s velkým úspěchem provázel režisér Roman Štolpa a podařilo se mu nadšené obecenstvo usvědčit v tom, že toto zpracování Franze Kafky se opravdu ponese na vlně absurdního humoru. Chcete vidět, jak probíhají přípravy Procesu? Pusťte si nový díl našeho vlogu.

https://www.youtube.com/watch?v=cwrowzd6FxI&t=12s

RockOpera Praha si pro své fanoušky připravila k vánocům dárek v podobě vánočních poukazů dostupných na jejím e-shopu (http://rockopera.cz/koupit-poukaz). Jejich prostřednictvím získáte slevy na představení v roce 2017 pro dva nebo osm lidí. Pod stromeček navíc divadlo chystá další balíčky.

Text: Jirka Štraub

Foto: Hana Brožková

antigona-hana-brozkovaantigona-hana-brozkova-5antigona-hana-brozkova-3antigona-hana-brozkova-2

O autorovi

Prakticky neexistuje nic, co bych o sobě nevěděl, ale zároveň nic, co bych chtěl, aby věděli ostatní. Podstata tajemna :-)

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x