Slovenská hudba nevymírá, přijď vybrat vítěze Rockové Maturity 2016!

To je heslo soutěže pro mladé kapely, jež se už tento víkend uskuteční v hlavním městě Slovenska, Bratislavě. Rocková Maturita prošla rozdělením na dvě kategorie Rock&Pop a Hard&Heavy, přičemž první kategorie má rezervován páteční termín, aby se v sobotu na pódiu pořádně přitvrdilo. Jeden z organizátorů a hlavní porotce Juraj Kupec se k tomu vyjádřil následovně: „Po minulom ročníku sme cítili potrebu zadefinovať a prerozdeliť kapely do dvoch kategórií, nakoľko kapiel hrajúcich rôzne odnože rocku bolo dosť a aj vynikali v tom svojom štýle. Aby sa stalo hodnotenie objektívnejšie, zvolili sa dve kategórie – mäkšia poprocková a tvrdšia metalová. K tomu bola aj snaha zoradiť adekvátnych porotcov pre každú kategóriu. Myslím, že poroty sú tento ročník skvelo vyvážené a jednotliví porotcovia majú čo prihláseným kapelám ponúknuť.“

Pojďme se podrobněji podívat na kategorii Hard&Heavy.
Peter Sanchez Saniga, Róbert Jury Jurányi, Jimi Cimbala, Igor Belaj a Juraj Kupec jsou jména porotců, kteří měli rozhodovat v sobotu 26 listopadu 2016 v souboji kapel Hard&Heavy kategorie. V porotě však bude chybět Igor Belaj, který brázdí kluby na tour se svou kapelou The Paranoid. Zaskočí Roland Grapow, skvělý kytarista a producent hrajíci v Masterplan, svého času i hvězda v sestavě německých Helloween. V MMC proti sebe zabojují kapely v tomto poradí – Acid Force, All Against Nothing, Friday Whiskey, Sound Of Mayhem, FishFace, Six Between, The LampionS a Legend Of The Submarine. Svým koncertem poteší i loňští vítězi Asenth.

Další novinka tohoto ročníku bude lákavá i pro fanoušky, kteří přijdou podpořit své favority. Každý návštěvník dostane výměnou za svou vstupenku hlasovací kupón, pomocí něhož může na označeném místě hlasovat pro finálovou kapelu, která ho nejvíc oslovila nebo kvůli které došel. Vedle hodnocení členů odborné a mediální poroty přibude i Hlas fanouška, který může soutěží pořádně zamíchat. Každých 10 fanouškovských hlasů má cenu jednoho bodu, maximálně však může kapela dostat 10 bodů (100 a víc hlasů).

V MMC se dočkáte skvělé multimediální scény, potkat můžete velmi známé i méně známé osobnosti hudebního života a skvělé přátelské prostředí. Moderování obou večerů bude opět v režii Rasťa Očenáša, hlasatele rádia Rocková Republika.

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x