Už je to pár týdnů, co proběhla Benefiční akce pro Mateřídoušku. Na našich stránkách jste si mohli přečíst rozhovory s vystupujícími kapelami a proč taky nevyzpovídsat i organizátora akce, Berryho. Proč se Benefice koná, jaké byly začátky a další info…

Ahoj Milane. Před několika týdny proběhla akce Benefice pro Mateřídoušku, kterou jsi organizoval. Jak s odstupem času akci hodnotíš?
Tak akci s odstupem času hodnotím velice kladně, 130 platících si myslím, že je hodně slušné, notabene, když Skleník, kde se akce odehrává, není veliký.

Akce měla benefiční podtext. Pro jakou instituci se hrálo?
Hrálo se pro Denní stacionář Mateřídouška, který sídlí v našem městě. Denní stacionář Mateřídouška je ambulantní sociální služba, která uživatelům poskytuje služby v pracovních dnech.

Jak jsi se vlastně dostal k organizování nebo jak vznikla myšlenka dělat benefiční akci?
Udělat něco pro stacionář jsem měl v hlavě delší dobu, ale nevědel jsem, jak se taková akce dělá, co to obnáší atd. A v tu chvíli příchází na scénu majitelka pivnice Skleník Jitka Červenková, která má zkušenosti s pořádáním větších akcí. Slovo dalo slovo a už to bylo. Jitka mi dala prostor + pivka zdarma pro kapely, když některé hrají bez nároku na honorář.

Letos se Benefice konala pošesté, jak vzpomínáš na první ročníky a jaká bývá návštevnost?
No, první ročník byl super, to dorazilo cca 95 platících. Pak přišlel 2. a 3. ročník, který byl o dost slabší a já se na to málem vykašlal a říkal jsem si, že pokud se to nezlepší, tak to odpískáme a bude to. Ale zaplať satan – zlepšilo se to, a tak jedeme dál.

Na akci vystupují kapely hrající převážně death metal, popř. core, grind. Je nějaký klíč pro výběr kapel?
No nejen death, grind a core, ale měli jsme tu i emo, hc/punk, ale i rap, který tu byl letos. A klíč žádný nemám, prostě ty kapely mě musí něčím oslovit a nesmí hrát jen tady v okolí. Na příští ročník už mám domluvené 2 kapely, takže jak skončí jeden ročník, už se koukám po kapelách na další.

Všiml jsem si, že vystupující kapely byly pouze z České republiky, přitom Německo je za rohem. Neplánuješ do budoucna oslovit kapely i z Německa?
To víš, že bych chtěl něco z Německa, ale je to benefice, a tak rozhoduje cena. Nemohu pozvat kapelu, která si vezme 200 euro, to prostě nejde.

Všech prozatímních 6 ročníků se uskutečnilo v chodovské pivnici Skleník. Konají se tam i jiné koncerty?
No, dříve jsem tam dělal koncertů dost, ale jaksi čas na to už tolik není, ale měl jsem tam třeba Jig-Ai, Pisstolero atd. Akce se tam konají, ale jde spíše o zábavovky, jako je Mikulášská atd., a to má nastarost Jitka. To už jde mimo mě.

Jaká je vůbec metalová scéna a základna na Karlovarsku?
Tak základna tu je a kapely také, viz Cutterred Flesh, Narcoleptic, I Warned You a další.

Jestli máš něco na srdci směrem k našim čtenářům, ven s tím.
Já děkuji za prostor, za rozhovory se všemi kapelami, které se letos zúčastnily a které jsi dělal ty. A vzkaz pro lidi chodící na akce? Choďte a podporujte i ty menší, jelikož to není sranda to připravit a pro organizátory je nejlepší energií do dalších akcí plný sál.

Mějte se všichni fajn. Ahoj.

 

 

 

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x