Buer tvrdí, že hrají něco málo přes dva roky, název však mají zaregistrovaný na hudebních profilech od roku 2012. Vše, co do té doby proběhlo za pokusy, nepovažují za historii kapely, ale za Zyklordovy pokusy a hledání té správné party. Ta se začala formovat až s Utgardem, který v kapele loni v zimě skončil.

Zdar hoši, jak se vám vede po odchodu Utgarda a jak jste se s jeho odchodem vyrovnali? Nezaznamenal jsem žádného nového člena, takže kdo teď vlastně dělá zpěv a texty?

Zdar, v kapele zůstává nálada stejná, ale chceme se teď trochu vzezřením odlišit od toho, co bylo. Nicméně jsme stále stejní. Na Utgardovo místo bylo pár zájemců, ale nešlo jen o muziku a chuť. Taková osoba musí zapadnout do kolektivu, jako ozubené kolečko do hodin. Kapela je stroj a nemuselo by to fungovat. Rozhodli jsme se zůstat ve čtyřech, řev na sebe vzal Zyklord. Texty zatím neřešíme, stále nasloucháme Satanovi, ten nás vždycky povede. Něco vzniká, ale při rituálech chybí pátý člen bafometu, a tak nejsou meditace vždycky tak zřejmé a chce to hodně trpělivosti.

Když už zmiňuješ rituály, skutečně nějaké vykonáváte? Spousta fanoušků to považuje jen za jakési divadlo a mnohým to přijde směšné, jak se k takovým názorům stavíte?

Jasně že jo, hrajeme kurva blackmetal! Je to především o satanu, rituálech, o temnotě. Musíš nasát tu atmosféru, to okultno. Ucítit tu sílu zla! Vyžaduje to také oběti! Náš kytarista s tím hodně bojuje, jeho rodina je silně věřící a on sám byl tak vychován. Mnohdy jde po koncertě ke zpovědi, ale my víme, že je to nejlepší způsob, jak sdělit bohu, že jeho duše už mu nepatří, že patří pánovi! Všichni ti, kteří to považují za přetvářku, jsou jen zasraný pozéři. Hanba black metalu! Jsou zde, víme o nich, ví o nich i náš pán. Nejste nic!

Dobře, díky. To s vaším kytaristou je celkem silné kafe. Myslím, že to spousta z fanoušků ani neví. Na chvíli si dovolím odbočit a zeptat se, jak spolu takhle rozdílní lidé vycházejí? Říkal jsi, že kapela musí být soudržná a není tak snadné přijmout kde koho.

Jasně, rozdíly jsou. Bubeník je hipster, jako přivýdělek třeba rozváží děcka do škol. Měl nějakej minibus, ale o ten přišel. Teď na ně čeká s černou dodávkou. Nežere maso a nosí drdol… Jenže před koncertem žereme vždycky syrový srdce, jeden takovej rituál, zároveň ale povinnost (vytřídí to lidskej plevel). Většinou nepotřebujeme, aby to lidi viděli, ale v Pardubicích vždycky kus masa hodíme i lidem. Satan tady má velkej vliv a stoupence. Když hrajeme, spoustu lidí to pohltí a pak to žerou taky. Kytaristu už jsem popsal, já osobně zas trpím perfekcionismem. Jak je nějaká drobnost jinak, hned vyletím. Posledně jsem ve vzteku proklel Utgarda, to byl jeho poslední konzík, a ten se pak pobodal… Ale je v cajku. Basák je taky šílenej, chce se dostat do Mensy ČR a furt se něco šprtá…. Ale všechny nás něco spojuje, slyšeli jsme ten hlas… Víš, tam z hlubin pekla! A hlavně, i kdyby se fakt našel nějakej magor, co by s náma chtěl hrát, máme rituál – přijímací rituál. Teče při něm krev, to je snad jasný… a přijdeš při něm o duši. (Kytarista si furt myslí, že jí má, ale je to jen svědomí.)

Wow, no to jsme odbočili celkem dost. Vrátil bych se k hudbě. Vaše aktivity jsou teda evidentně hodně temný, jak je to s tou muzikou? Texty nějak získáváte při rituálech, ale co muzika, kdo ji píše?

Protoalbum jsou melodie z doby, kdy Zyklord neuměl hrát. Tenkrát se na kejtru učil a tohle z něj nějak vypadlo. Už tam byl v kontaktu s podsvětím, už tenkrát měl ten název. Věděl, že to přijde, ale nebyli jsme tam my ostatní. Proto se to celý drží stále stejný hudby. Teď nahráváme živý bicí, aby bylo protoalbum kompletní, aby to nebyl jen prototyp, ale plná deska. Nigrum Ignis! Má úplně bestiální zvuk a na to chceme navázat. Na živo občas někdo může mít pocit, že slyší nový věci. Skutečnost je taková, že nový není nic. Jsou to věci, který vznikly v jednom období, ale nevešly se na Nigrum Ignis. Pokud ta hudba všechny správně posedne a plán se zdaří, druhá deska půjde přesně po tý samý cestě! Žádnej davovej zvuk, náš zvuk má kouzlo, kterýmu i bezvěrec opakovaným poslechem podlehne. Vyvolávání poselství do textu už probíhá se Zyklordem, takže je brána otevřená.

Zajímavé zjištění, měl jsem za to, že se chystá úplně nová deska. Zaslechl jsem, že snad i se studiovou produkcí, proč takováhle změna?

To je jednoduchý. Po prvních poslechách Nigrum Ignis v protoverzi spousta neznaďáblů dávala za vinu produkci. My jsme naplno až časem pochopili, že jim nevadí produkce (vyváženost nástrojů je v cajku), ale zvuk. Jak jsem řekl vejš, ten se měnit nebude! Ten zvuk jsme my a on je tebou!

Dobrá tedy. Co koncerty? Jak vidíte svou aktivitu v letošním roce? Dohromady jste měli tuším jen něco málo přes 20 koncertů a letos jich prý plánujete jen 5 a z toho dva již proběhly. Je za tímhle snížením tempa něco víc, nebo se jen chcete soustředit na pilování materiálu a nahrávání?

Budeme šířit čirý zlo, násilí na delfínech a strach! On nás k tomu nabádá a my ho vyslyšíme! Publikum v naší kotlině je poměrně prořídlá sebranka a xichty se začínaj opakovat, nemá cenu do temnoty probouzet havěť, co v ní už je. Jsou daleko závažnější cíle, chrámy a modly těch přisluhovačů světla! Ty jsou třeba oslabit a zašpinit! Letos jsou nám k tomu síly temna nakloněný, dojde k velkýmu činu! Plamen už doutná. Svět musí poznat vnitřní temnotu, aby byla rovnováha, misky vah už se daly do pohybu tím správným směrem.

Co vlastně Buer poslouchají ve svém volném čase? Co vás jako kapelu inspiruje při tvorbě?

Satan. A my pozemskou hudbu vůbec neposloucháme, posloucháme jeho kázání a křik hořících duší tam v pekle. Z těchto zvukových vjemů vychází hudba Buer. Běhá z toho mráz po zádech. Je to lepší, než nějaká hudba.

Takže nemáte přehled o tom, co se na scéně děje, kdo se na ní pohybuje?

Ale jistě, máme, ale žádná z těch kapel není dostatečně black metalová. Chápej mě, Satan si vyvolil nás. My ovládneme koncertní pódia a nakonec celý svět! Všechny ty kapely co na scéně vidíš, ty jsou bez doteku pekla. To nás si vybral a nikoho jiného. Všichni ostatní jsou vyvrženci! To Satan se pohybuje po hudební scéně, ten je pro nás jediný.

Jaké jsou cíle kapely Buer? 

Chceme uctívat Satana, o nic jiného nám ani nejde. Pokud nás bude provázet na našich cestách, bude to největším štěstím a úspěchem ze všech. V naší muzice totiž nejde o fanoušky, ale o potěšení našeho pána. Naše hudba slouží k uspokojení jeho nitěrných potřeb. Jeho spokojenost je i naše spokojenost, neboť Satan je také v nás.

To zní zajímavě, evidentně se má na co těšit. Přesně před rokem jste předvedli něco, co je na BM kapelu celkem nezvyklé. Tak, jak jste zvyklí hrát, jste vyrazili do ulic. Co vás k tomu vedlo? Opět Satan? 😀 Máte v plánu nějakou recesi i letos?

Jasně že jo! Právě teď jsi její součástí taky 😀 Letos si navíc uřízneme hlavy, dáme tak prostor všem démonům pokrejt celej svět a zbavit se závislosti na našich tělech!

To je perfektní. Doufám, že nám pak pošlete fotky. Závěrem vám dávám prostor pro vzkazy našim čtenářům

Hned, jak budeme bez hlav, tak vám fotky pošlem. Vzkazujeme (!) Znesvěcujte! Špiňte světlo, zasejte chaos! Až nastane peklo na zemi, všeho duchovního se zbavte! To je dneska, volové. 😀

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x